Ytong ‘Öğrenci Proje’ Yarışması Sonuçlandı

05 Ocak 2003 Dergi: Ocak-2003
Türk Ytong Sanayi A.Ş.’nin, üniversite - sanayi işbirliğini geliştirmek, yarının mimarlarını teşvik etmek ve yapı kültürüne katkı sağlamak amacıyla düzenlediği, 2001 yılının Eylül ayında başlayan, geleneksel ‘Öğrenci Proje Yarışma’’sı sonuçlandı.

Türkiye ve K.K.T.C.«de öğrenim gören Mimarlık Bölümü Lisans öğrencilerinin katılımına açık olarak ‘Güvenli Yapı Tasarımı’ konsepti altında yedincisi düzenlenen yarışmaya toplam 31 proje katıldı.

Seçici Kurul’un 19 Ekim 2002 tarihinde Y.T.Ü. Mimarlık Fakültesi, Sergi Salonu’nda yaptığı değerlendirme toplantısı ile sonuçlanan yarışmanın ödülleri, 10 Aralık 2002 tarihinde, İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Yarılmanın birincisi İTÜ’den ‘Sokak Çocukları İçin Konut’ Projesi ile Esra Sönmez oldu.

Ödül töreninden önce düzenlenen Kollokyum’da yarışmanın seçici kurul üyeleri, değerlendirme kriterleri ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Ödül töreninden sonra ise sergi açılışı ve kokteyl düzenlendi.

Etiketler