Yeni EPA Yönetmeliği 1 Ocak 2017 itibarıyla yürürlüğe girdi

13 Mar 2017

Soğutucu akışkanların işlenmesi ve satışı ile ilgili yeni düzenlemeler 1 Ocak 2017'de yürürlüğe girdi. İlave düzenleyici değişiklikler ile birlikte yeni yönetmelik, 2017 yılının ortalarında revize edilecek Bölüm 608 EPA Sertifikasyon Sınavı'na yansıyacak.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), bugünün endüstrisini daha iyi yansıtacak şekilde Bölüm 608 Soğutucu Akışkan Yönetim Programını revize etmek için son birkaç yıldır çalışıyor. EPA, Bölüm 608 Sertifika Sınavını modernize etmek için revizyonlarını tamamlama süreci içinde.

Çeyrek asırdır Bölüm 608 Soğutucu Akışkan Yönetimi Programı ve gerekli sertifikasyon, HVACR sektörü için yol haritası oldu.

Yeni düzenleme ile HFC ve HFO soğutucu akışkanlarını içeren cihazları kuran, bakım yapan, onaran veya imha eden teknisyenlerin sertifikalandırılmaları gerekecek. Halihazırda Bölüm 608 kapsamında sertifikalandırılmış olanların yeniden sertifikalandırılması gerekmeyecek. Bununla birlikte, Bölüm 608 sertifikasına sahip olmayanların, HFC ve HFO soğutucu akışkanları satın alabilmesi veya bu akışkanlarla çalışabilmesi için 1 Ocak 2018 tarihine kadar bu sertifikayı almaları gerekecek.

 

Howard Weiss - http://www.hvacrbusiness.com/new-epa-regulations-2017.html