Header Reklam
Header Reklam

Yeni 112 Çağrı Merkezi Binasına Mitsubishi Heavy Konforu

13 Mart 2021
Yeni 112 Çağrı Merkezi Binasına Mitsubishi Heavy Konforu

Form MHI Klima Sistemleri, üstün teknolojili ürünleriyle yapıların iklimlendirme sistemlerine değer katmaya devam ediyor. Son olarak İstanbul Eyüp’te inşa edilen 112 Acil Çağrı Merkezi Hizmet Binası’nın iklimlendirme ihtiyacına, Mitsubishi Heavy VRF sistemleriyle çözüm ortağı oldu.

55 yıllık Form güvencesi ve Mitsubishi Heavy ortaklığında kurulan Form MHI Klima Sistemleri, üstün teknoloji ve yüksek verimliliğe sahip ürün gamıyla kapalı alanların iklimlendirme ihtiyacına çözüm sunuyor.

Form MHI Klima Sistemleri, İstanbul Eyüp’de inşası gerçekleştirilen 112 Acil Çağrı Merkezi’nin ofis, makam ve toplantı odalarının iklimlendirmesini 38 adet Heat Recovery dış ünite ve 201 adet VRF iç ünite ile sağlıyor. Toplamda 1770 kW enerji kapasitesine sahip bu sistem, 3 borulu sürekli ısıtma (continous heating) özelliği ile öne çıkıyor. Patentli CHCC – Sürekli Isıtma Kapasitesi Kontrol Özelliği teknolojisi ile sistem, bir süre sonra enerji kaybına neden olan defrost çevrimine yenilikçi bir çözüm sunuyor. Ürün, sahip olduğu yenilikçi teknolojisi sayesinde sürekli ısıtma sağlıyor ve bu sayede dış ortam defrost koşullarını devamlı kontrol ederek serpantindeki buzlanma durumunu kontrol altında tutuyor.  Defrost koşullarında yüksek sıcaklıklarda üfleme yapabilmesinin yanı sıra, kapasite düşümünü kademeli hale getirerek sıralı defrost sistemlerinde yaşanan büyük kapasite düşüşlerini de engelliyor. Bu sistem sayesinde mahalin ısıtılması asla kesintiye uğramıyor ve yüksek verimlilik sağlanıyor.