Yapı Sektörünün Devleri Yapı'99 Ankara Fuarı'nda Buluştu

05 Ekim 1999 Dergi: Ekim-1999

Yapı-Endüstri Merkezi'nce düzenlenen YAPI'99 ANKARA Fuarı, 22 Eylül Çarşamba günü Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın tarafından Altınpark-Expo Cen-ter'da açıldı. 26 Eylül Pazar akşamına kadar devam eden fuar, açılışından itibaren ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü.

Yapı Endüstri Merkezi Genel Müdürü Güven Cantürk açılış konuşmasında, "Marmara Bölgesi"nde yaşanan deprem felaketinden sonra Türkiye'nin yeniden ve daha özenli yapılanmaya ihtiyaç duyduğunu, Yapı Fuarı'nın öneminin bu noktada bir kat daha arttığını belirtti. Özel sektörün yanı sıra kamu kesiminin ve karar vericilerin yakından izleyip çareler araştıracakları fuarda, çağdaş teknolojiyi yansıtacak ve günümüz gereksinmelerine yanıt oluşturacak yeni ürünlerin sergilenecek olması da ayrı bir önem taşıyacaktır. "Güvenli Yapılar İçin Yeni Çözümler, Yeni Ürünler" sloganıyla düzenlenen Yapı'99 Ankara Fuarı'nda yer alan katılımcıların sunacakları yeni çözümlerin ve yeni ürünleri Türkiye'yi daha güvenli günlere taşımakta önemli katkısı olacaktır" dedi. Yapı Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol konuşmasına, inşaat malzemesi ve pazarlamasında etkin kuruluşların temsilcilerinin oluşturduğu derneklerin hazırladığı ortak bildiriyi okudu. Son yaşadığımız büyük deprem acısından sonra, aynı acıları ileride tekrar yaşamamak ve geleceğimizi güvenceye almak için kamuoyunun bir an önce önerileri yerine getirmesini gerektiğini belirtti, ilk kez 1988 yılında 2000 metrekarelik dar bir alanda gerçekleştirilen fuar, bu yıl 9500 metrekarelik açık ve kapalı alanda 12. kez yapı sektörünün profesyonellerini ağırladı. 170 firmanın katıldığı fuarda, yapı, ev, büro, tesisat ve elektronik konularında ürünler sergilendi.

Yapı'99 Ankara Fuan'yla aynı tarihlerde, Altınpark-Expo Center'ın B Salo-nu'nda bu yıl 7. kez düzenlenen Ener-ji-Tesisat Fuarı'nda, tesisat malzemeleri, alternatif enerji sistemleri kullanım ve uygulamaları alanında son teknolojileri gözler önüne serdi. Yapı Endüstri Merkezi'nin düzenlediği Yapı Fuarlan'nda geleneksel hale gelen "Amacına En Uygun Hazırlanmış Stand Ödülü", Mansiyon ve "YEM Özel Ödülleri"de, düzenlenen fuar kokteylinde sahiplerini buldu


Etiketler