Header Reklam

Yapı Fuarı ve Değişim Mimarı Sunar: YAPI TECH GARAGE

05 Mart 2020 Dergi: Mart-2020
Yapı Fuarı ve Değişim Mimarı Sunar: YAPI TECH GARAGE

İnşaat sektörünün trendlerinin konuşulacağı ve en son yapı teknolojileriyle yapı ürünlerinin sergileneceği Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2020, 18-22 Nisan tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek. Bölgedeki en yeni yapı sektörü ürün ve hizmetlerinin sergilenmesi ve takip edilmesi için olanak sağlamasının yanında Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, aynı zamanda içeriğiyle yaratıcı ve yatırımcı zihinler arasında köprü oluşturan aktivitelerle destekleniyor.

Türkiye ekonomisinin taşıyıcı sektörleri için düzenlediği fuarlar ile her yıl binlerce yabancı yatırımcıyı yerli iş ortakları ile bir araya getiren Hyve Group, 18-22 Nisan 2020 tarihleri arasında 43. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’u gerçekleştiriyor. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, güçlü küresel ağını inşaat sektörüne aktararak yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Bu hedefle birlikte Turkeybuild İstanbul, sektör stratejisini desteklemek, bilgi alışverişi sağlamak, inovasyonu teşvik etmek ve de yapı sektörünün kamu, özel sektör ve akademik boyutları arasında etkileşim sağlayarak yeni fikirlerin tanıtılmasını sağlamak adına iş geliştirmeye yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sağlıyor.

YAPI TECH GARAGE ile start-up’lar inşaat sektörü ile buluşuyor
Son 15-20 yılda girişimci bakış açısı ve büyük veriye dayalı çalışmalar, birçok sektörde iş yapış şeklini kökten değiştirdi. İnşaat sektörü bu gelişmelerden en az faydalanan sektörlerden biri, bu nedenle iş yapış şekli halen büyük ölçüde geleneksel temellere dayanıyor ve inovasyon için büyük potansiyel barındırıyor. Aynı şekilde girişimciler ise şirketler için büyük bir dönüşüm yaratacak çıktılar oluştursalar da sektörle bir araya gelmekte ve kendilerini anlatmakta zorlanıyorlar. Yapı Fuarı, Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı Kurucusu Demet Demirer ile ortak geliştirdiği projede, sektördeki bu boşluğu doldurmak amacıyla, YAPI TECH GARAGE alanı oluşturup start-up’ları (tekno-girişimleri) inşaat sektörü ile buluşturuyor. Akıllı inşaat malzemeleri, BIM, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, yönetim araçları, yapı mobil uygulamaları, 3B üretim, robotik üretim ve nesnelerin interneti gibi konularda start-up’lar tasarım aşamasından bina teslim aşamasına kadar mimarlara, mühendislere, proje yöneticilerine, üreticilere, yüklenicilere, geliştiricilere, pazarlamacılara ve kullanıcılara farklı olanaklar sunduğu teknolojileri bu alanda tanıtacaklar. Architicket, Indoora, InSuppliers ve Funsef gibi start-up’ların yer alacağı YAPI TECH GARAGE’ın deneyim alanında ise girişimlerin sunumları ve ürün demoları ilk elden deneyimlenebilecek.

Girişimcilere açık çağrı
Start-up bakış açısının ezber bozan çözümler sunarak sektörlerin dinamiklerini değiştirdiği bu dönemde, inşaat ve gayrimenkul sektöründe cesur işler yapan girişimcileri sektörle buluşturmaya hazırlanan Yapı Fuarı, “benim ürünümle sektör ivme kazanır” diyen, sektöre özel teknolojik ve ölçeklendirilebilir ürün geliştiren girişimcileri çağırıyor. 
Yapı Fuarı, fuarda yer alarak sektörü değiştirmek isteyen tüm ilgili start-up’ları, çözüm ortağı Değişim Mimarı İnovatif Yönetim Danışmanlığı kurucusu Demet Demirer ile [email protected] adresine tanıtım dosyalarını yollayarak bağlantıya geçmeye davet ediyor.