Header Reklam
Header Reklam

Wilo ve Schneider 2050 İklim Stratejileri için Güçlerini Birleştirdi

16 Kasım 2021 Dergi: Aralık-2021
Wilo ve Schneider 2050 İklim Stratejileri için Güçlerini Birleştirdi

Dünya çapındaki 50 Sürdürülebilirlik ve İklim liderinden biri olan Wilo Group ve enerji yönetimi, dijital otomasyon dönüşümünde dünya lideri Schneider Electric sürdürülebilir bir dünya için güçlerini birleştirdi. Alman sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi olan Wilo ve dünyanın en sürdürülebilir şirketleri Global 100 listesinde birinci olan Schneider 2050 iklim stratejileri doğrultusunda sıfır emisyon hedefi ile ortak çalışacak. 

Üstün teknolojisi ile dünyada 150, Türkiye’de ise 30 yıldır faaliyet gösteren pompa sistemlerinin öncü markası olan Wilo ile enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan, 100’den fazla ülkede global varlığa sahip, Schneider Electric stratejik ortaklık başlattı. İş birliği kapsamında su ve yapı sektöründe verimlilik artırma ile sürdürülebilirlik çalışmaları adına ortak projeler geliştirilecek. Almanya’nın Dortmund kentinde yer alan Wilopark'ta düzenlenen imza törenine Wilo Group Başkanı ve CEO'su Oliver Hermes, Wilo Group CTO'su Georg Weber, Schneider Electric Endüstriyel Otomasyon Kıdemli Başkan Yardımcısı Philippe Rambach, Wilo Group OEM Stratejik İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Michael Ranft, Schneider Electric Kıdemli Başkan Yardımcısı Alain Dedieu, Wilo Group Teknolojiden Sorumlu Başkanı Georg Weber ve Schneider Electric Uluslararası Müşteri Yöneticisi Hueseyin Aybar katıldı. 
 

Enerji verimliliği ve su tasarrufu için çözümler
Su kıtlığı, su geri dönüşümü ve altyapı verimliliği için benzersiz dijital çözümler tanımlayarak su sürdürülebilirliği sağlamak amacıyla Schneider Electric ile iş birliği gerçekleştirdiklerini anlatan Wilo Group Başkanı ve CEO'su Oliver Hermes, Wilo ve Schneider 2050 İklim Stratejileri için Güçlerini Birleştirdi​​​​​​​“İki şirketin teknoloji ve hizmetlerinin birleştirilmesi ile sürdürülebilir binalar, kamu hizmetleri ve endüstriyel su uygulamalarında enerji verimliliği ile su tasarrufu için eksiksiz çözümler sağlayacağız. Bu ortaklıkla, evrensel otomasyon yazılım teknolojileri de dahil olmak üzere entegrasyon ve özel gelişmelere dayalı benzersiz mimarilerin ve dijital teknolojilerin dağıtımı mümkün olacak. İş birliği kapsamında Schneider Electric yazılım merkezli otomasyon sistemi, EcoStruxure™ Otomasyon Uzmanlığının yanı sıra analitik yetenekleri ve dijital hizmetler sunulacak” dedi.

Yılda 10 bin yeni enerji projesi geliştireceğiz
Birleşmiş Milletlerin 1.5 dereceye yönelik iş hedefleri kapsamında Schneider ile bilimsel altyapılara dayalı, bir iş birliği başlattıklarını belirten Wilo Group CTO'su Georg Weber “Tüm dünyanın odağında olan 2021 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı kapsamında bizler de Wilo olarak iklim liderliğimizi geliştirmek için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yaptığımız çalışmalarla şirketin karbon ayak izini azaltırken aynı zamanda temiz suya sahip insanların sayısı da artmış oluyor. BM sürdürülebilir kalkınma hedefi 13 ile uyumlu olarak 2025 yılına kadar Wilo olarak ulaşmayı hedeflediğimiz ana maddeler mevcut. Bunları; karbon emisyonlarını 50 milyon ton azaltmak, iklimden bağımsız üretim sağlamak, yüksek verimlilikle yılda 1,8 terawatt saat enerji tasarrufu sağlamak ve akıllı ürün portföyünü yılda yüzde 15 genişletmek şeklinde geniş kapsamlı bir içerik oluşturuyor” açıklamalarında bulundu.

Ortak dijital çözümler
Schneider Electric ve Wilo, yenilikçi teknolojiler, yenilenebilir enerji kaynaklarının entegrasyonu ve daha iyi enerji yönetimi yoluyla geleceğin endüstrilerine ve binalarına karbon ayak izlerini azaltmalarında yardımcı olacak. İki şirketin geliştireceği ortak projeler ile su arıtma için tak ve çalıştır çözümler, bina otomasyonu ve önleyici bakım için yenilikçi donanım ve yazılım üretilecek. Ayrıca Dortmund’da yer alan Wilopark'ın tüm alt sistemlerinden proses verilerinin konsolidasyonu için AVEVA™ Sistem Platformu ile açık ve ölçeklenebilir dijital platform uygulanırken, Wilo elektrikli araç filosu için tam entegre bir e-mobilite şarj sistemi geliştirilecek.