Header Reklam
Header Reklam

Wilo “Küreselleşme 2.0”a Hazırlanıyor

08 Ekim 2020 Dergi: Kasım-2020
Wilo “Küreselleşme 2.0”a Hazırlanıyor

Küreselleşme 2.0’a hazırlanan Wilo, ilk kez dijital ağırlıklı karma bir etkinlik olarak gerçekleştirdiği uluslararası üst yönetim toplantısında yeni dönem stratejilerini masaya yatırdı. Wilo üst yönetimi düzenlenen toplantıda 35 ülkeden 100’den fazla meslektaşıyla bir araya geldi.

İleri teknolojisi ile dünya kaynaklarını korumaya katkıda bulunan yeni nesil ürün, sistem, hizmet ve çözümler geliştiren Wilo’nun stratejik bilgi alışverişi için bir araya geldiği küresel üst yönetim toplantısı, bu yıl etkileşimli olarak gerçekleşti. Sıkı koronavirüs düzenlemeleri kapsamında Almanya’nın Dortmund şehrinde bulunan yeni WiloPark’ta yapılan toplantıda, katılımcılar dünyanın her yerinden meslektaşlarıyla canlı olarak bağlantı kurdu.

Küreselleşme 2.0”a hazırlanan Wilo Grup’un toplantısında, koronavirüs krizinin pandemi öncesindeki döneme göre değer yaratma dünyasını değiştireceğinin üzerinde duruldu. Toplantıda, bu dönemde şirketlerin ileriye dönük stratejilerini gözden geçirecekleri ve risk boyutlarının giderek daha önemli hale geleceği konuşuldu. Gelecekte, tedarik zincirlerinin ve üretim süreçlerinin Avrupa, Asya ve ABD’nin merkezinde daha bölgesel olarak organize edileceği ve bu durumun kârlılığın ve yatırımın geri dönüşünü zorlaştıracağı toplantıda değinilen konular arasındaydı. 

Pandemi nedeniyle “zorunlu dijital dönüşüm” yaşanıyor

Pandemi döneminde teknolojik yenilikler ve pragmatik çözümlerle iklim değişikliği gibi halen var olan sorunları karşılayabilecek girişimci rol modellere her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Wilo üst yönetiminin bir araya geldiği toplantıda şirketlerin bu dönemde “zorunlu dijital dönüşüm” yaşadıkları ortak görüşüne varıldı. Toplantının bir diğer önemli satır başı ise dijital dönüşümde sürdürülebilir yatırım ve yeniliklerin önemini anlayan şirketlerin kriz öncesine göre daha güçlü hale geleceğiydi. Bu nedenle dijital dönüşümün sadece bir mega trend değil, kilit bir faktör olarak görüldüğü de ifade edildi.