Header Reklam
Header Reklam

Wavin 2021’de Yüzde 30 Büyüme Hedefliyor

15 Nisan 2021
Wavin 2021’de Yüzde 30 Büyüme Hedefliyor

Dünya plastik boru sektöründe; su tesisatından, ısıtma ve soğutmaya, yağmur suyu yönetiminden, altyapı ve kanalizasyona kadar birçok ürün ve çözümler sunan Wavin, dünya genelinde 40’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. İnovatif çalışmalarına globalde yaklaşık 12 bin çalışanı ile imza atan Wavin, ısıtma-soğutma, yağmur suyu yönetimi ve bina içi iklimlendirme iş kollarında bu yıl için kendisine yüksek hedefler belirledi.

İnşaat ve altyapıya yönelik boru ve ek parça sistem çözümleri geliştiren Wavin, dünya genelinde 40’tan fazla ülkeye ulaşıyor. Wavin Global’in Türkiye operasyonu Wavin Türkiye, Adana’daki 171.000 metrekare üretim tesisi ve 60.000 metrekare kapalı alana sahip fabrikasında atık sudan sıhhi tesisata, ısıtma-soğutmadan yağmur suyu yönetimine kadar birçok sistem çözümünü müşterilerine ulaştırıyor.

wavin-fabrika-gorselİnşaat, altyapı ve telekom alanlarına yönelik çözümler sunuyor

Wavin Türkiye’nin çalışmaları hakkında bilgi veren Wavin Genel Müdürü Fatih Asal, “Wavin, Türkiye’deki plastik boru sektörünün lider firmalardan biri olarak faaliyet gösteriyor. Şirketimiz, inşaat ve al yapıya yönelik geniş yelpazede ve yüksek kalitede boru ve ek parça sistem çözümleri sunuyor. Türkiye’de 50 yıllık bir geçmişe sahip olan şirketimiz 1971 yılında Adana’da kuruldu. Adana’daki 171.000 metrekare üretim tesisi ve 60.000 metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda atık sudan, sıhhi tesisata, ısıtma-soğutmadan yağmur suyu yönetimine kadar birçok sistem çözümünü müşterilerimiz ile buluşturuyoruz” dedi. 

Çin’den Güney Amerika’ya kadar birçok ülkeye ihracat yapıyor

Fatih Asal geliştirdikleri ürünler ve ihracat faaliyetleri hakkında şunları kaydetti: “Wavin Türkiye olarak PPR-C temiz su, PVC atık su gibi geleneksel boru sistemlerinin yanında Tigris Pres-fit sistemler, Wavin AS+ ve SiTech+ sessiz boru sistemleri, QuickStream sifonik yağmur suyu tahliye sistemleri, Tegra plastik menholler, yerden ısıtma ve Sentio kontrol sistemleri ve bunun gibi birçok yenilikçi ürününü dünyanın birçok ülkesine ihraç ediyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin başında Çin, Irak, Kuzey Afrika, Türk Cumhuriyetleri, Bulgaristan, Güney Amerika geliyor. Ciromuzun yaklaşık yüzde 30’unu ise ihracat rakamlarımız oluşturuyor.”

“Wavin, plastik boru sektöründe dünyada birçok ilke imza attı”

Wavin’in 1955’te dünyanın ilk PVC plastik borusunu üretmesinden, günümüzdeki yenilikçi sıcak soğuk su sistemlerine kadar inovasyon konusunda rekor sahibi olduğunu vurgulayan Fatih Asal, “Wavin çalışma şekillerini değiştiren yenilikler konusunda en önde gelen bir şirketlerden biri. Plastik boru sektörüne yön veren Wavin, bu alanda dünyada birçok ilke imza attı. Dünyanın ilk ‘Sessiz Atık Su Borusu’nu yaratan Wavin, yine dünyanın ilk ‘Yağmur suyu infiltrasyon sistemini oluşturdu. Dünyada ilk kez ‘Endüstriyel üretim plastik menhol ve muayene bacaları’ Wavin tarafından üretildi. Dünyanın ilk ‘İçme suyu için Plastik Push-Fit Sistemleri’nin mimarı olan Wavin, yine dünyanın ilk ‘Yüksek Performanslı PPR-CT Sistemi’nin mimarı. İnovasyon ve Ar-Ge çalışmalarına aralıksız devam eden Wavin, yıllık cirosunun yüzde 10’unu Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyor” dedi.