Vortice Casals’ı Satın Aldı

16 Eylül 2020 Dergi:

Vortice S.p.A., sermayesinin yüzde 100’ünü Ventilación Industrial Ind’den satın alarak, tarihi İspanyol markası Casals’ı satın aldığını duyurdu.

Casals’ın tarihi, kurucusu Francesc Casals Fransoy’un Ripoll’un (Girona) merkezinde küçük bir atölye açtığı XIX yüzyılın (1881) sonlarına kadar uzanıyor. Dökme demir parçaların makineleştirilmesinden ve fabrikalar ve atölyeler için makinelerin yapımından bu küçük işletme yıllar içinde gelişti ve yedek parça üretimine ve ardından takım imalatına adanmış bir işletme haline geldi.

1924 yılında Casals, endüstriyel fanların ilk modellerini üretmeye başladı. Başlangıçta seri üretim sistemleri uygulandı, ancak bunlar mevcut ve modern üretim hatlarına dönüştü. Casals bu sayede sektörün lideri oldu.

İtalyan Vortice firmasının Türkiye distribütörü olan AVenS aynı zamanda İspanya menşeli Casals firmasının da distribütörlüğünü yürütecek.

“Vortice ile ivme kazanan firmamız, Casals ile ürün çeşitliliğini artırarak hizmet kalitesini daha da yukarıya çekecek”
AVenS Genel Müdürü Orkun Çalış konu ile ilgili şunlar söyledi: “Vortice ile başlayan havalandırma fanları hikâyemiz, Casals’ın endüstriyel ürünleri ile daha geniş bir pazara hitap edecek. Casals bir asrı aşkın fan üretim tecrübesi olan, birçok ilki başarmış profesyonel bir kurum. Domestik havalandırma ve endüstriyel havalandırma pazarında geniş bir ürün portföyüne sahip. Ayrıca uluslararası kabul gören akreditasyonları ve test sertifikaları mevcut. Vortice ile ivme kazanan firmamız, Casals ile ürün çeşitliliğini artırarak hizmet kalitesini daha da yukarıya çekecek. AVenS, havalandırma fanları, ısı geri kazanım cihazları, hava perdeleri, otopark jet fan sistemleri, endüstriyel havalandırma ve hava temizleme ürünleri ile akılcı ve pratik çözümler sunmaya devam edecek.”