Header Reklam
Header Reklam

Viessmann Group İklim Çözümleri İş Alanının Carrier ile Birleşmesi Başarıyla Tamamlandı

03 Ocak 2024
Viessmann Group İklim Çözümleri İş Alanının Carrier ile Birleşmesi Başarıyla Tamamlandı

Viessmann Grubu dün (2 Ocak 2024), merkezi Almanya Allendorf'da bulunan, en büyük iş alanı Viessmann İklim Çözümleri'nin, merkezi Palm Beach Gardens, Florida'da (ABD) bulunan Carrier Global (Carrier) ile birleşmesinin başarıyla tamamladığını duyurdu.

Nisan 2023'te Viessmann İklim Çözümleri (Viessmann Climate Solutions) ve Carrier, akıllı iklim ve enerji çözümleri için yeni bir küresel şampiyonu birlikte yaratmak amacıyla güçlerini birleştirme planlarını duyurmuştu. Viessmann Group CEO'su Max Viessmann: “Viessmann Climate Solutions ve Carrier'ın okyanus aşırı ortaklığıyla, ilerici bir pazar ortamında geleceğe hazır, gerçek anlamda küresel bir iklim şampiyonu yaratıyoruz. Bu birliktelik, büyüme fırsatlarını ortaklaşa yakalamak ve gelecek nesiller için etkimizi en üst düzeye çıkarmak üzere mükemmel bir temel oluşturduğundan beni daha fazla heyecanlandıramazdı” dedi.
Birleşme süreci tamamlanınca Viessmann Grubu, Carrier'ın en büyük hissedarlarından biri haline geldi ve Max Viessmann, Carrier'ın Yönetim Kurulu'na katıldı.
Viessmann Group'un iş alanı Viessmann İklim Çözümleri, Carrier'ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki (EMEA) konut ve hafif ticari HVAC işlerine yönelik büyüme stratejisinin önemli bir itici gücü olacak ve Viessmann İklimlendirme Çözümleri CEO'su Thomas Heim tarafından yönetilecek. 
Viessmann Grubu, Viessmann girişimci ailesinin tam mülkiyetinde olduğu bağımsız bir aile şirketi olarak kalacak. 106 yıllık mirasına dayanarak amacına uygun girişimcilik faaliyetlerini güçlendirecek.

Carrier ile birleşmeden elde edilecek gelirle Viessmann Grubu artık yeni küresel ortaklıklar yoluyla olumlu etkisini en üst düzeye çıkarmayı planlıyor. Viessmann Group Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Martin Viessmann: “106 yılı aşkın mirasımıza dayanarak, bir aile şirketi olarak önümüzdeki 106 yıl boyunca olumlu etkimizi en üst düzeye çıkarmak için bir sonraki adımı atıyoruz; Girişimciler için büyüyen bir girişimci ekosisteminin birlikte yaratılmasına deneyimimiz ve uzmanlığımızı koyuyoruz

Max Viessmann: “CO2 emisyonlarını önleyen, azaltan veya yakalayan tüm hususları, çözümleri ve teknolojileri destekleyeceğiz, teşvik edeceğiz ve bunlara odaklanacağız. Bu yolculukta, yaptığımız her şeyi gelecek nesiller için yaşam alanlarını birlikte yaratma hedefiyle uyumlu hale getireceğiz” dedi.

Şirket, Viessmann Grubu'nun amacına katkıda bulunan tüm alanlardaki özel ortak yatırımlar, azınlık hisseleri ve satın almalarla ekosistemini genişletecek. Geçen yıl yapılan duyurunun ardından gelen büyük miktardaki erişimin ardından Viessmann ailesi, hem özel hem de kamuya ait diğer aile şirketleriyle bir dizi yeni ortaklığı değerlendiriyor ve tartışıyor. Bu bağlamda aile şirketi, geniş faaliyet yelpazesini HVAC sektörünün üzerinde ve ötesinde, erken aşamadaki yatırımlardan, KOBİ'lere ve aile şirketlerine yapılan yatırımlardan, dünya çapındaki sosyal sorumluluk faaliyetlerine kadar önemli ölçüde genişletecek.

Viessmann Grubu uzun yıllardan beri hedeflenen yatırımlarla başarılı bir şekilde faaliyet gösteriyor. Grup, girişimciler için girişimcilerin değer odaklı yaklaşımını takip ederek, sürdürülebilirlik, dijitalleşme, teknoloji, kültürel dönüşüm ve nesil değişimi alanlarındaki güçlü uzmanlığı sayesinde küresel çapta 25'ten fazla orta ölçekli şirketin ve aile şirketinin büyümesini yılda ortalama yüzde 15 oranında hızlandırmaktadır.