VDKF, Soğutma Klima Sektör Temsilcilerine Kokteyl Verdi

05 Haziran 2003 Dergi: Haziran-2003
Alman Klima Soğutma Müteahhitleri Derneği VDKF Türkiye soğutma klima sektörü temsilcileri için Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda 10 Haziran 2003 tarihinde bir kokteyl düzenledi. Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen davete sektörümüzün seçkin temsilcileri katıldı.

Almanya Başkonsolosluğu salonlarında güzel bir İstanbul akşamında biraraya gelen konuklar Alman dernek temsilcileri ile tanışma ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunma olanağı yakaladılar.

Federal Alman Cumhuriyeti Başkonsolosu Dr. Herbert Hoffmann Loss’un evsahipliğinde ve himayesinde düzenlenen kokteylde; Başkonsolos yaptığı konuşmada Türk ve Alman dostluğuna ve ülkelerimiz arasındaki tarihi bağlara ve işbirliği geçmişimize değindi. Ardından VDKF Başkanı Christian Scholz Derneklerini tanıtan bir konuşma yaptı. Scholz konuşmasında; VDKF’nin Almanya’daki etkinliğinden Alman devleti ile olan ilişkilerinden, yakın gelecekte Türk meslektaşları ile işbirliği yapma isteklerinden bahsetti. Soğutma Klima sektöründe hedefledikleri işbirliği ile Avrupa’da her iki ülke firmalarının daha fazla Pazar payı alabileceğine değinen VDKF Başkanı, katılımcıları ekonomi politik ağırlıklı konuşması ile Alman firmaları ile işbirliği yapmaya davet etti.

Ülkemize iş seyahati yapan VDKF heyetinde yer alan IKK Fuarı Genel Müdürü Rudolf A. Pütz de kısa konuşmasında; IKK fuarını tanıtarak Türk soğutma Klima sektörünü Almanya’daki fuara davet etti.

Alman heyet temsilcilerinden sonra ülkemizin Isıtma Soğutma Klima Sektörünün derneği olan ISKİD Başkanı Tunç Korun Alman konuklara yönelik yaptığı konuşmasında; ISKİD Isıtma Soğutma Klima Üreticileri Derneği’ni tanıttı.

VDKF heyetinde yer alan Alman işadamları Hannover Messe Sodeks Fuarcılık A.Ş.’nin davetlisi olarak gün içinde boğazda tekne gezisine katıldılar.

Ulusal klima endüstrimiz için uluslararası işbirliğinin gelişmesi açısından başarılı bir adım olan kokteyl ve organizasyon gelecek için olumlu izlenimler yarattı.

Etiketler