Header Reklam
Header Reklam

Vat Enerji, Elektrik Üretim Sistemi Kurmaya Hazırlanıyor

19 Temmuz 2023 Dergi: Ağustos-2023
Vat Enerji, Elektrik Üretim Sistemi Kurmaya Hazırlanıyor

Türkiye’nin enerji ve sürdürülebilirlik alanında öncü şirketlerinden VAT ENERJİ, kimya sektörünün lider firmalarından olan bir işletmede elektrik üretim sistemi kurmaya hazırlanıyor. Haziran ayında yapılan sözleşme ile 620 kwh kapasiteli sistemin çalışmalarına başlandı.

VAT ENERJİ, Türkiye temsilcisi olduğu HELIEX STEAM EXPANDER sistemi ile, buharın basınç düşümünden elektrik üreten bu özel teknolojiyi işletmelere çözüm olarak sunmakta. HELIEX, yüksek basınçta buhar kullanan ve buharın basıncını basınç düşürücü vana ile düşüren işletmelerde verimliliği önemli ölçüde artıran yeni nesil bir teknoloji ürünü olarak VAT ENERJİ ile Türkiye pazarına giriş yaptı. 

“Bu Sistemimizi Birçok Tesise Kurmaya Başlayacağız”

Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan VAT ENERJİ Genel Müdür Yardımcısı Gökay Çomoğlu şu ifadelerde bulundu, “Bizler için oldukça heyecanlı ve keyif verici bir süreç. Enerji ve verimlilik alanında yaptığımız yüzlerce özel projeye bir yenisini daha ekledik. HELIEX, VAT Enerji olarak temsilciliği yaptığımız özel bir sistem. Özellikle yüksek basınçta buhar kullanan ve buhar basıncını proses ihtiyacına göre düşüren işletmelerde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarmakta. Bu projede, ülkemizde faaliyet gösteren büyük bir kimya tesisinde çalışmamıza başlayacağız. 620 kwh elektrik üreten sistem için geri ödeme süresi yılın altında. İlerleyen dönemlerde bu sistemimizi ülkemizde birçok tesise kurmaya başlayacağız. Emekleri ve destekleri için tüm işletme yetkililerimize de teşekkürlerimizi sunuyoruz.”


Etiketler