Header

VALVE WORLD EXPO 2018 Vana ve Pompa Sektörünü Buluşturdu

30 Kasım 2018 Dergi:

Uluslararası Endüstriyel Vana ve Bağlantı Parçaları Fuarı VALVE WORLD, 27-29 Kasım 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf kentinde düzenlendi.

Fuarda sergilenen ürün ve hizmetler; petrol ve gaz, petrokimya, kimya, gıda, denizcilik, su ve atıksu yönetimi, otomotiv, enerji santralleri gibi pek çok sektöre, makine mühendisliği, eczacılık gibi pek çok meslek disiplinine hitap etti.

Dünya genelinde, petrol ve gaz, petrokimya ve plastik sektörlerinde yatırımlar ve beraberinde satışlar artış gösteriyor. Özellikle, çok sayıda Alman üretici ve distribütör, Çin ve ABD gibi iki büyük satış pazarına ihracatın artmasından yararlandı. Almanya'daki güçlü yatırımlar ve başarılı Avrupa satışları, endüstriyel vanalar ve bağlantı parçaları endüstrisine daha fazla destek sağladı. Bu olumlu koşullar VALVE WORLD EXPO'ya yansıtıldı. 40 ülkeden 650 katılımcı kuruluş, endüstriyel vanalar, rakorlar ve pompalar alanında en son teknolojilerini, bileşenlerini ve sistemlerini, 18.000 m2'lik bir alanda sergiledi. 3 ve 5 no’lu sergi alanlarının yanı sıra 4 no’lu salonda Uluslararası Dünya Vana Konferansı düzenlendi. Hollanda'dan KCI Yayıncılık tarafından düzenlenen konferansa 400 delege katıldı.

VALVE WORLD EXPO 2018, yeni müşterilerle tanışmanın, mevcut iş ilişkilerini geliştirmenin, uluslararası satış ağını güçlendirmenin ve ihracat fırsatlarını artırmanın başarılı platformu olarak beklentileri karşıladı.

Fuar, 86 ülkeden 11.800 profesyonel tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçilerin %70'inden fazlası yöneticiler ve karar vericilerdi. Tüm ziyaretçilerin yaklaşık % 75'i Almanya dışından geldi. Böylelikle fuarın yüksek uluslararası boyutu bir kez daha kendini gösterdi.

Ziyaretçiler öncelikli olarak; vanalar ve bağlantı parçaları (%78), aktüatörler ve konumlayıcılar (%42), vanalar ve bağlantı parçaları (%40), kompresörler (%7), pompalar (%20) ile ilgilendi.

Bir sonraki VALVE WORLD EXPO Fuarı ve konferansı 1-3 Aralık 2020 tarihleri ​​arasında Düsseldorf Fuar Alanı'nda gerçekleştirilecek.