Header Reklam

Vaillant Türkiye, 2020’ye Kadar Sürdürülebilir Büyüme Hedefliyor

23 Kasım 2016 Dergi: Aralık-2016
Vaillant Türkiye, 2020’ye Kadar Sürdürülebilir Büyüme Hedefliyor

Vaillant Türkiye, 22 Kasım'da Taksim CVK Otel'de düzenlediği basın toplantısında 2016 yılı 3. çeyrek sonuçlarını paylaştı. Toplantıda, Vaillant Türkiye’nin vites büyüttüğü yılın ilk 9 ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre cirosunu TL bazında % 20 büyüttüğü açıklandı. Vaillant Group Türkiye CEO’su Dr. Axel Busch, 2016’nın inşaat sektörüne paralel hizmet veren sektörler için iyi bir yıl olduğunu belirterek, 3. çeyrek sonuçlarının, 2016 yılsonu hedeflerini tutturacaklarının göstergesi olduğunu söyledi.

Busch, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösterdiklerini belirterek şu bilgileri verdi: “2016 yılında, hükümetin konut satışını özendirme çalışmaları ile inşaat sektörü faaliyetlerini hız kesmeden sürdürdü. Biz de Vaillant Türkiye olarak bu büyümeden olumlu etkilendik. 3. çeyrek sonuçları, 2016 yılsonu hedefleri için belirleyici oldu. İlk 9 aya baktığımızda, sene başında koyduğumuz 250 milyon TL hedefini yakalayacağız. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’ye yatırım yapmaya ve büyümeye devam edeceğiz. Vaillant, Türkiye’de şu anda yaklaşık 1.4 milyon hanede tüketicilere hizmet veriyor. 2020 yılına kadar yenilenebilir enerji ürünlerinde ilk akla gelen marka olmak için enerji bayiliği konseptini geliştirerek büyütmeyi hedefliyoruz. Ürün gamımızı soğutma alanında geliştirerek hem ısıtma, hem de soğutma alanında önemli bir oyuncu olmayı amaçlıyoruz. Bu planlar çerçevesinde 2020 yılında iş hacmimizi ikiye katlamak istiyoruz.”

Türkiye, Avrupa’nın 2. büyük ve en düşük fiyatlı kombi pazarı

Dr. Busch konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye kombi pazarı,  850-900 bin adetten oluşuyor. 10’u aşkın marka ile yoğun rekabetin yaşandığı bir pazar olan Türkiye, Avrupa’nın en büyük 2. pazarı. Aynı zamanda, Avrupa’nın en düşük fiyatlı pazarı olma özelliğine de sahip. Vaillant Group olarak, dünya trendleri ile paralel olarak dijitalleşiyoruz. Akıllı ve entegre ürünlerimiz ile enerji maliyetlerini düşürme hedefiyle çalışıyoruz. Verimli, dönüştürülebilir, yenilenebilir ve sürdürülebilir ‘yeşil’ ürünlerimiz ile çevre korumayı destekliyoruz.”

Erol Kayaoğlu: 2020’ye kadar sürdürülebilir büyüme hedefliyoruz

Toplantıda, Vaillant Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erol Kayaoğlu da bir konuşma yaptı. Vaillant’ın Türkiye’de %14 pazar payıyla faaliyet gösterdiğini belirten Kayaoğlu, şunları söyledi: “Yılın ilk 9 ayında ısıtma alanındaki %20’lik büyümenin yanısıra Split klimada bir önceki yıla oranla yüzde 40’lık büyüme kaydettik ve VRF (Merkezi Soğutma Sistemi) alanına hızlı bir giriş yaparak başarımızı taçlandırdık. 2017 yılı için de olumlu beklentilerimiz var. Kentsel dönüşüm çalışmaları, inşaat sektöründeki büyüme ve doğal gazın yeni yerleşim yerlerine girmesinin sektörümüze olumlu etkileri olacaktır.

Kayaoğlu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Avrupa’daki Enerji Verimliliği yönetmelikleri doğrultusunda 20-20-20 stratejisi benimseniyor. Yani; %20 daha az gaz kullanımı, %20 daha fazla verimlilik ve %20 yenilenebilir enerji kullanımı. Bu doğrultuda biz de 2020 yılı hedeflerimizi revize ettik. Vaillant Türkiye olarak 2020’ye kadar sürdürülebilir büyüme hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrutusunda, bugün 45 olan Enerji Danışmanı bayi sayımızı bu yılın sonunda 60’a, 2017 yılında ise 75’e çıkaracağız. Türkiye pazarında sadece biz 250 kadrolu tekniker ile hizmet veriyoruz. Çünkü, tüketici memnuniyeti Vaillant Türkiye’nin önceliklerinin başında geliyor. Tüm çalışmalarımızı tüketici memnuniyetini daha da artırma yönünde kurguluyoruz.”