Header Reklam

Vaillant Podcast Serisi “Kafa Rahatlatan Sohbetler”i Content Marketing Summit’te Anlattı

09 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Vaillant Podcast Serisi “Kafa Rahatlatan Sohbetler”i Content Marketing Summit’te Anlattı

Vaillant Türkiye, pandeminin başında evlerde geçirilen zamanı daha keyifli hale getirme hedefiyle başlattığı “Kafa Rahatlatan Sohbetler” podcast yayınlarında üçüncü sezona girdi. Vaillant Türkiye, akıllara takılan sorulara ünlü konuklarla rahatlatıcı cevaplar aradığı ve 200 bin dinlenme adedine ulaştığı podcast serisini, İçerik Bulutu tarafından düzenlenen Content Marketing Summit’te anlattı.

Vaillant Türkiye, zamanın büyük bölümünün evlerde geçtiği pandemi sürecini keyifli hale getirme hedefiyle başlattığı podcast yayınlarını, İçerik Bulutu tarafından 24-25 Mart tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen ve içerik pazarlaması alanında ilk organizasyon olma özelliği taşıyan Content Marketing Summit’te anlattı. Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, zirvede, “İçerikte ‘Sesli’ Dönemi: Podcast ve Daha Fazlası” oturumuna katıldı. “Kafa Rahatlatan Sohbetler” podcast yayınlarının Nisan ayında birinci yılını kutlayacağına dikkat çeken Bumin, “Yıllardır marka olarak kafa rahatlığını sahipleniyoruz. Bunu da 2020 yılında podcast ortamına taşıdık. Podcast yayınları ile pandemi döneminde insanların evde boş vakitlerini kaliteli bir şekilde geçirmelerini sağladık” dedi. 

Podcast yayınlarında 200 bin dinlenme rakamına ulaştıklarını belirten Hazım Bumin, “Markaların uzun soluklu içerik oluşturabileceği bir platformu olması içerik pazarlaması anlamında önem taşıyor. Pandemi süreci de podcast tarafını pozitif etkiledi. Geçten yıldan bu yana hayata geçirdiğimiz içeriklerin toplam dinleme adedinin 100 binlere ulaşması bizi çok mutlu ediyor. Bunun yanı sıra 20-25 dakika uzunluğundaki içeriklerimizin sonuna kadar dinlenme oranının yüzde 70’ler seviyesinde olması da ayrıca sevindiriyor. Yatırımlarımızı seçerek yapıyoruz. Sese ve sesin geri dönüşüne inanan bir marka olan Vaillant Türkiye, podcast’i bu ölçekte kurumsal olarak yapan ilk şirketlerden. Bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

“Podcast toplumla iletişimimizi devam ettirebilmek adına önemli bir araç”

Podcast temasının markalarıyla örtüştüğünü belirten Hazım Bumin, “Kafa Rahatlatan Sohbetler” yolculuğunu şöyle anlattı: “Podcast fikri 2019 yılından beri aklımızdaydı. Mart itibarıyla hepimiz eve kapanınca projeyi öne çektik. Dijital içeriğe talebin artacağı çok açıktı. Podcast’i toplumla iletişimimizi devam ettirebilmek adına önemli bir araç olarak gördük. Aynı zamanda kaliteli dijital içeriğe ulaşmanın da zor olacağını biliyorduk. Pozitif bakış açısı ile dinleyenlerin keyifli ve bilgilendirici zaman geçirebilmesine katkı sağlamış olmaktan dolayı çok mutluyuz. İlk sezonumuzda 12 tane bölüm yer aldı. 8 bölümü Mirgün Cabas, 4 bölümü ise Beyhan Budak ile gerçekleştirdik. İkinci sezonumuz biraz daha sürdürülebilirlik teması odaklı oldu. Güven İslamoğlu ve Ufuk Tarhan gibi alanlarında uzman kanaat önderleri ile çalıştık. Üçüncü sezonumuz 2021 itibarıyla Nilay Örnek ve Immanuel Tostoyevski ile başladı. Toplam 22 bölümümüz oldu. Daha da devam etmeyi hedefliyoruz.”Slider Altına