Header Reklam

Vaillant, “Evde Konfor” Odağında Attığı Adımları XCO’20’de Anlattı

21 Mayıs 2020 Dergi: Haziran-2020
Vaillant, “Evde Konfor” Odağında Attığı Adımları XCO’20’de Anlattı

Vaillant, “Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’20”de, pandemi döneminde değişen müşteri deneyimi ve bu alanda atılan adımları anlattı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle online olarak gerçekleştirilen XCO’20’de Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin, “Bundan sonraki evde konforu artırıcı harcamalara daha fazla kaynak ayrılacağını düşünüyoruz. Vaillant olarak müşterilerimizin evlerinde konfor yaratmaya odaklanıyor, bu alana yatırımı artırıyoruz” dedi. 

Evde konforun simgesi haline gelen Vaillant, Marketing Türkiye’nin müşteri deneyimini tasarlamak, yönetmek ve nasıl doğru kullanılacağı konusunda vizyon yaratmak amacıyla beşinci kez gerçekleştirdiği Deneyim Tasarımı ve Yönetimi Zirvesi XCO’20’de pandemi döneminde müşterilerinin konforunu artırmak hedefiyle hayata geçirdiği çalışmaları anlattı. Bu yıl koronavirüs salgını sebebiyle sektörün online olarak bir araya geldiği zirvede, Vaillant Türkiye Pazarlama Direktörü Hazım Bumin “Deneyimin Öncü Markaları” oturumuna katıldı. Bumin, Vaillant olarak müşteri deneyimini geliştirme hedefiyle iş yapış şekillerinde bu dönemde gerçekleştirdikleri değişimleri anlattı. Tüm dünyanın içinden geçtiği bu olağanüstü dönemde sosyal mesafenin ve evde kalmanın büyük önem taşıdığına dikkat çeken Bumin, “Vaillant olarak 100 yılı aşkın süredir tüm dünyada evlerde konforun simgesiyiz. Bu zorlu dönemde de müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmaya, evlerindeki konforu sürdürmeye yönelik çalışmalara odaklandık” dedi.

Evde kalma sürecinde kişisel harcamaların yerini evde konfor yaratan harcamalara bıraktığını dile getiren Hazım Bumin, “Bu süreçte hizmet standartları değişti. Evde kalma sürecinde insanlar için evlerinin konforu daha önemli hale geldi. Bundan sonraki süreçte kişisel harcamalar biraz daha kısılarak ev konforunu artırıcı harcamalara daha fazla kaynak ayrılacağını düşünüyoruz. Vaillant olarak bu dönemde de müşterilerimizin konforu için çalışmaya devam ediyoruz. Gerekli önlemleri alarak bu süreci de konforlu ve sorunsuz şekilde geçirebilecekleri projeler üretiyoruz. Başta cihazlarımızda olmak üzere tüm hizmetlerimizde müşterilerimizin evlerinde konfor yaratmaya odaklanıyor, bu alana yatırımı artırıyoruz” diye konuştu.

COVID-19 yeni tip Koronavirüs pandemisini ilk günden beri dikkatli ve sistematik bir şekilde incelediklerini ve virüsle mücadele için gerekli adımları titizlikle attıklarını belirten Hazım Bumin, “COVID-19 iletişim kurulumuz öncülüğünde aksiyonlarımızı hızla hayata geçirdik. Şirket içinde uzaktan çalışma yöntemine geçtik. Çağrı merkezimizi bir gün içerisinde evden çalışma düzenine geçirdik. Tüm kanallardan 7/24 kesintisiz çağrı merkezi hizmeti vermeye devam ettik. Yetkili servis çalışanlarımız müdahale edilmesi gereken arıza durumlarında en üst seviyede korunmak amacıyla hijyenik tulumlarla hizmet vermeye başladı” dedi. 

Bir yandan çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını koruma yönünde uygulamalar hayata geçirirken diğer yandan yeni hizmetleri devreye aldıklarını anlatan Bumin şöyle konuştu: “Evlerinde Vaillant konforu ile tanışmak isteyen müşterilerimiz için ‘Görüntülü Ücretsiz Keşif’ projesini hayata geçirdik. Satın alma sürecinde önceden keşif ve montaj için olmak üzere iki kez yapılan ev ziyaretini bire düşürdük. Bu kapsamda İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde seçtiğimiz pilot bayilerimiz aracılığı ile Whatsapp veya Facetime üzerinden yapılan görüntülü keşif görüşmeleriyle müşterilerimizin, evlerine en uygun kombiyi seçmelerinde yardımcı oluyoruz.” 

Podcast yayınları ile evde geçirilen zamanı keyifli hale getiriyor
Vaillant ayrıca evlerde geçirilen zamanı keyifli hale getirmek için podcast yayınlarına başladı. Hazım Bumin konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Tüketicimize sunduğumuz tasarruf, uzun süreli kullanım, dayanıklılık ve güven duygusunu “Kombim Vaillant, Kafan Rahat” söyleminde bir araya getiriyoruz. Bu doğrultuda içinden geçtiğimiz zor günlerde dinleyicilerimize keyifli vakit geçirme imkanı sunmak amacıyla “Vaillant ile Kafa Rahatlatan Sohbetler” adıyla başlattığımız podcast yayınlarında alanında uzman ve ünlü isimlerle kafamıza takılan sorulara, rahatlatıcı cevaplar arıyoruz. Sohbetler Vaillant Türkiye’nin Spotify, Apple Podcast ve Google Podcasts kanalları üzerinden takip edilebiliyor.” 

Ana tema “Yeni normal ve müşteri deneyimi”
Bu yıl online platformda düzenlenen XCO’20 “Yeni normal ve müşteri deneyimi” ana temasıyla 8 Mayıs tarihinde düzenlendi. Türkiye’nin ilk Phygital Deneyim Zirvesi özelliğine de sahip olan organizasyonda UX’ten (User Experience) CX’e (Customer Experience) kadar deneyimin tüm alanlarındaki en son gelişmeler derinlemesine ele alındı.