Header Reklam
Header Reklam

Vaillant Aile Toplantısı Küba'da Yapıldı ve Vaillant Klimalar Tanıtıldı

05 Haziran 2004 Dergi: Haziran-2004
Vaillant Aile Toplantısı Küba'da Yapıldı ve Vaillant Klimalar Tanıtıldı

Vaillant Türkiye yetkili satıcıları ve Vaillant yönetiminin katıldığı Vaillant Aile Toplantısı Küba’da yapıldı. Toplantıda, Türk pazarına yeni sunulan Vaillant Klimalar da tanıtıldı. Toplam 220 kişinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya Vaillant Hepworth Grubu Doğu Avrupa ve İhracat Ülkeleri Pazarlama Müdürü Dieter Müller ile Vaillant Polonya Ülke Müdürü H.Zabawski katıldı. Havana ve Varedora’da 7 gün Küba’nın egzotik ve muhteşem doğasıyla başbaşa kalan misafirler, tarihi, plajları ve el değmemiş adalarıyla ünlü bu ülkede iyi bir takım olmanın keyfini çıkardılar. Gezi kapsamında düzenlen toplantıda; 2003 yılının pazarlama, servis, VTC ve projelerinin gerçekleşen sonuçları paylaşıldı ve şirketin 2004 yılı hedefleri, projeleri ile yeni ürünleri açıklandı.

Vaillant Hepworth Grubunun 2003 yılı verilerinin açıklayan Dieter Müller; grubun kombide % 26 ile Avrupa’da, % 21 ile dünyada pazar lideri ve ısıtma sektörünün en güçlü grubu olduğunu vurgularken, grubun geleceğe yönelik yeni ürünleri ve projeleri hakkın bilgi verdi. Vaillant Türkiye’nin 2003 yılında tüm grup içinde Vaillant markası olarak en yüksek ciro artışını gerçekleştiren ülke olduğunu, Avrupa’nın geleceğe yönelik gelişecek en büyük pazarının Türkiye’de bulunduğunu belirten Müller, Vaillant yeni girilen ülkelere Vaillant Türkiye modelinin uygulandığını belirtti. Vaillant Hepworth Grubu’nun bağımsız bir CRM firmasına yaptırdığı analiz sonucundan Vaillant Türkiye grup içinde en iyi CRM uygulamasına sahip bir ülke seçildi. Vaillant Türkiye grup içinde benchmark (kıyaslama) yapılacak ülke olarak diğerlerine örnek oldu. Bu konuda alınan ödül ve plaket  Dieter Müller tarafından Levent Taşkın’a verildi. Ayrıca Vaillant Türkiye Servis, Vaillant Hepworth Grubu içinde 7 büyük ülkenin Servis Müdürleri ve expertizleri tarafından yapılan servis kıyaslama projesinde tüm kriterlerde ortalama 7 puan alarak benchmark olmaya hak kazandı. Bu başarı nedeniyle Vaillant Türkiye Servis’in grup içinde ‘En İyi Servis’ olarak kazandığı ödül ve plaket  Aykut Babila’ya  Dieter Müller tarafından verildi.

Vaillant Türkiye’nin piyasaya sunduğu alt grup markalarından Protherm kombinin satış ve ciro artışının 2003 yılındaki başarısı nedeniyle ayrıca Protherm Proje Müdürü Erdem Ertuna ve ekibine de plaket ve ödülleri toplantıda verildi.

Toplantıda Vaillant Türkiye’nin 2004-2010 yılı projeleri ve hedeflerini açıklayan Genel Müdür C.Grosser, büyüyen ve gelişen pazarda, Vaillant Türkiye’nin sürekli her fiyat segmentinde lider olmayı hedeflediğini vurguladı. Değişen müşteri isteklerine göre müşteri memnuniyetini en yüksek düzeyde sağlayacak ürün ve hizmetlerle müşterinin karşısına çıkmak için çaba harcanacağını belirterek, her yıl Vaillant Hepworth grubunun sinerjisini Türkiye pazarına daha çok hissettireceklerini ifade etti. Yeni ürünler ve yatırım yapılacak iller hakkında bilgi veren Genel Müdür Yardımcısı Levent Taşkın, Vaillant Hepworth Grubu’ndan yeni ürünler ve yeni bölgelere yatırımlarla Vaillant TR’nin sağlıklı büyümeye devam edeceğini vurguladı. 2004 yılında ısıtma sektörünün yanına soğutma sektörüne ait ürünleri de dahil eden Vaillant’ın soğutma sektörüne girişini açıklayan Taşkın, soğutma sektöründe de, ısıtmada olduğu gibi kaliteli ürün ve hizmetlerle müşteri memnuniyetinde en yüksek seviyede olacaklarını vurguladı.

Vaillant marka klimaları ve özelliklerini toplantıda yetkili satıcılara tanıtan Taşkın, ‘Vaillant, 129 yıllık tecrübesi, kalitesi ve müşteri memnuniyeti ile klimalarla da Türk pazarında yerini alıyor. Vaillant klimalar, 7,000-24,000 Btu/h kapasite aralığında, mono, multi ve inverter olmak üzere dokuz farklı model ve kapasite imkanı ile tüketicilerine sunuyor.  Vaillant klimalar sahip olduğu teknik üstünlükler ve Vaillant satış sonrası hizmet kalitesiyle tüketici beklentisini ve en iyi karşılayan klima olacaktır.‘ dedi