Header Reklam
Header Reklam

Utkun Köksal, ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesisi Proje ve Üretim Planlama Müdürü Olarak Görevine Başladı

26 Temmuz 2018
Utkun Köksal, ALDAĞ A.Ş. Akhisar Tesisi Proje ve Üretim Planlama Müdürü Olarak Görevine Başladı

Yeşil bina konseptine uygun olarak 34.000 m² alan üzerine 28.800 m² kapalı alan olacak şekilde inşa edilen Manisa Akhisar tesisinde geri sayım başladı. Çok yakında hizmete girmesi beklenen ve yapımı 12.5 milyon USD’yi bulan tesis için işe alımlar ve atamalar tüm hızıyla sürüyor. ALDAĞ A.Ş. Akhisar Fabrikasında Proje ve Üretim Planlama Müdürü olarak Utkun Köksal, 10 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla görevine başladı.

1983 doğumlu olan Utkun Koksal, Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans ve Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Yönetimi yüksek lisans diplomalarına sahip. İş yaşantısına 2006-2008 yılları arasında proje mühendisi olarak başlamış olup, 2008-2010 yılları arasında Vestel Beyaz Eşya bünyesinde Mekanik Tasarım Mühendisi olarak çalıştı. 2010-2012 yılları arasında York - Johnson Controls klima santrali fabrikasında Uzman Proje Mühendisi olarak görevini yerine getirirken aynı zamanda tesisin Manisa’ya relokasyonunda ve sistem entegrasyonunda da aktif rol oynadı. 2012 yılından bu yana, Franklin Electric – Impo dalgıç pompa ve motor fabrikasında Mühendislik Müdürü pozisyonunu yürütmüş olan Köksal, İngilizce ve Almanca bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır.

Utkun Köksal, Proje ve Üretim Planlama Müdürü olarak hedefini “Avrupa ve Amerika’da 30’u aşkın üretim tesisinde edindiği yenilikçi ve rekabetçi mühendislik yaklaşımını, Aldağ A.Ş.’nin değerleriyle harmanlayarak, şirket hedeflerine yönelik katma değer üretme” olarak açıkladı.