Header Reklam
Header Reklam

Üntes Yeni Rooftop Üretim Hattını Devreye Aldı

08 Eylül 2021 Dergi: Eylül-2021
Üntes Yeni Rooftop Üretim Hattını Devreye Aldı

Her geçen yıl yeni yatırımlara imza atan Üntes, üretim kapasitesini artırmak amacıyla Ankara-Kazan fabrikasında yeni bir yatırımı daha hayata geçirdi. 

Üntes tarafından yapılan açıklamaya göre; yurtiçi ve yurtdışı çatı tipi paket klima cihazı taleplerini karşılamak için başlatılan yatırım sonucunda paket cihazlar fabrikasında yeni bir üretim hattı kuruldu. Rooftop üretim kapasitesini artırmak amacıyla kurulan hat sayesinde üretim kapasitesinde %400’e varan bir artış sağlandı.  

untes-yeni-rooftop-uretim-hattiTek parça akış sistemi ve yalın üretim teknolojilerinin kullanıldığı Rooftop üretim hattı ile üretim kapasitesinin artırılmasının yanı sıra akış süresi azaltılarak kalite, maliyet ve teslimat performansında da iyileşmeler kaydedildi. Yeni yatırımı ile üretim araçlarını, iş istasyonlarını, taşıma ve depolama alanlarını daha verimli hale getiren Üntes, fabrika içinde üretime yönelik faaliyetlerde görev alan personellerin ve araçların hareket miktarlarını da minimum düzeye indirerek enerji tüketimini azalttı. Rooftop üretim hattının sonuçlarına göre önümüzdeki yıllarda diğer ürünler için de benzer bir üretim hattı kurulumu, kapasite ve verim artışı hedefleniyor. 

Üntes, 2018 yılından bugüne fabrikasında bulunan güneş enerji panelleri ile kendi enerjisini kendisi üretiyor. Ayrıca gerçekleştirdiği Ar-Ge yatırımları çerçevesinde her geçen yıl enerji verimliliği yüksek, karbon salımı düşük ürünleri müşterileri ile buluşturuyor. Son zamanlarda yaptığı yatırımlar ile Üntes doğa dostu üretim felsefesi ile üretim aşamasından pazara sunulan ürünlere kadar her aşamada doğaya saygılı duruşunu sağlamlaştırıyor.