Header Reklam

Üntes VRF, Çözüm Ortaklarıyla Hisense-Hitachi Fabrikasını Ziyaret Etti

25 Eylül 2019 Dergi: Eylül-2019
Üntes VRF, Çözüm Ortaklarıyla Hisense-Hitachi Fabrikasını Ziyaret Etti

Üntes VRF, çözüm ortakları ve birlikte önemli projelere imza attığı yapı firmalarıyla Hisense-Hitachi fabrikasını ziyaret etti. Qingdao Hisense-Hitachi Airconditioning fabrikasına yapılan ziyaret; en prestijli Hisense projelerine Üntes’in beraber imza attığı çözüm ortaklarından Proje İstanbul, Adalet Bakanlığının en önemli projelerinde Üntes’i tercih eden Metro Mühendislik, ARL Taahhüt, Resa Yapı ve İstanbul’un marka yapılarından Burç İstanbul’da Hisense’i tercih eden MHM Yapı’nın katılımıyla 22-29 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Üntes VRF Klima Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü Yalım Atalay, Hisense Hitachi Air-Conditioning Marketing Co. Ltd. Doğu Avrupa Genel Müdürü Shane Dong, Satış Müdürü Forrest Wang ve İş Geliştirme Yöneticisi Nilay Doğan’ın organize ettiği gezide, fabrika üretim teknolojileri, test sistemleri ve kalite kontrol yönetimiyle ilgili ayrıntılı bilgi verildi. Yıllık 1,5 milyon kutu VRF cihaz üretimi yapan 2 fabrika gezildikten sonra Aralık 2019’da faaliyete geçerek üretim kapasitesini yıllık 3 milyon kutuya çıkartacak 3. fabrika hakkında bilgiler verildi. Ziyaretin ikinci bölümünde, Hisense teknolojisinin arka planında dünya teknoloji liderliği için çalışan 5500 mühendisin bulunduğu Hisense Ar-Ge Kampüsü ziyaret edildi. Katılımcılar, diğer bir görevi dünya genelindeki Hisense Ar-Ge merkezlerine kalifiye mühendis yetiştirmek olan Ar-Ge merkezinin etkileyici olduğunu belirtti.
Referans proje ziyareti ile 40˚C sıcaklık ve %85 nem oranında Hisense dış ünitelerin nasıl sessiz ve etkili soğutma yaptığı kontrol edildi. Kültürel ve tarihi geziler ile renklendirilen seyahatte Çin kültürünü öğrenme imkanı da elde edildi.  
Hisense ürünlerinin kalitesi ve güvenilirliğinin en doğru biçimde gözlemlenmesi açısından bu tarz gezilerin önemli olduğunu vurgulayan Nilay Doğan, fabrika ve Ar-Ge Merkezi ziyareti organizasyonlarının devam edeceğini belirtti. Doğan, sektörümüzde bir ilk olan Hisense Türkiye Cup futbol organizasyonunun bu yıl ikincisinin gerçekleştirileceğini, geleneksel olarak da devam etmesini istediklerini, bu sene organizasyon kapsamında Bursa, Edirne, İstanbul, İzmir ve Ankara’da kupa maçlarının yapılacağını belirtti.Slider Altına