Header Reklam

Ulpatek, Pandemi ile Mücadelede Beklentileri Karşıladı

22 Ocak 2021 Dergi: Şubat-2021
Ulpatek, Pandemi ile Mücadelede Beklentileri Karşıladı

Ulpatek Filtre’nin Türkiye Satış Sorumlusu Murat Odabaş, Ulpatek Filtre’nin 2020 yılı çalışmalarını ve 2021 yılına dair hedeflerini paylaştı.

COVID-19 pandemisi nedeniyle 2020 yılının hayatımızı olumsuz etkilediği bir yıl olduğunu söyleyerek değerlendirmelerine başlayan Murat Odabaş, şu bilgilendirmelerde bulundu: “2020 yılında pandemi ile mücadelede en önemli konuların başında gelen filtrasyon konusunda Ulpatek Filtre olarak üzerimize düşen sorumlukları yerine getirerek sektörün beklentilerini karşıladık.” 

Bilgilendirici yayınlar

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; Ulpatek Filtre, koronavirüs pandemisinin dünya üzerindeki etkisini yakından takip ederek, havalandırma sistemlerinde virüsün yayılımını kontrol altına almak adına en önemli başlıklardan biri olan filtrasyon hakkında yazılı ve görsel kaynaklar hazırlayıp sektöre katkıda bulundu.

Bu kaynakların ilki firma Teknik Müdürü Mustafa Buzkan tarafından hazırlanan “HEPA Filtreler Koronavirüsü Tutar mı?” konulu yazı sıklıkla sorulan bu soruya ışık tuttu. Ayrıca firmada görev alan Makine Mühendisi Murat Odabaş ve Mekatronik Mühendisi Ferhat Gürer tarafından “Klima Santrallerinde HEPA Filtre Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler” ve “Hastanelerdeki Enfeksiyon İzolasyon/Karantina Odalarının Filtrasyonu için Önerilen Uygulamalar” başlıklı teknik yazılar hazırlandı. Yazılı kaynakların yanı sıra Ulpatek Filtre Youtube kanalında konuyla ilgili bilgilendirici videolar paylaşıldı.

Hastanelere kesintisiz tedarik

Ulpatek tarafından üretilen yüksek kaliteli HEPA filtreler, ülkemizin birçok hastanesinde ve ilaç üretim tesisinde kullanılıyor. Başta Başakşehir Şehir Hastanesi olmak üzere son yıllarda tamamlanmış sekiz Şehir Hastanesinde de Ulpatek markası yer alıyor. Kesintisiz olarak üretilen HEPA Filtreler, Sancaktepe ve Yeşilköy’de yer alan iki pandemi hastanesinde de kullanıldı.

ULPATEK-HVACHava temizleme cihazları için filtre üretimi

Pandemi ile mücadele için hava temizleme cihazları için filtre üretimi gerçekleştiren Ulpatek, hem yurtiçinde hem de yurtdışındaki iş ortakları için özel tasarım filtre üretimleri gerçekleştirdi.

İlaç üretim tesislerinin tercihi oldu

Filtrelerin yanı sıra ürettiği ürünler arasında yer alan Fan Filtre Üniteleri, Laminar Akış Üniteleri, Tartım ve Numune Alma Kabinleri ve Güvenli Filtre Değişim Kabinleri gibi hijyenik uygulamalarda kullanılan filtrasyon ekipmanları ile yurtiçi ve yurtdışı ilaç üretim tesislerinin yeni yatırımlarında tercih edilen firma oldu. Bu ürün gruplarında yurtiçinde lider firma olmasının yanı sıra Ar-Ge faaliyetleri ile ilaç endüstrisinin beklentilerini karşılamaya devam ediyor. 

Doğru filtrasyon çözümlerine talebin artmasıyla beraber gelecek yıllarda da sektörün beklentilerini karşılamaya devam edeceklerini söyleyen Murat Odabaş son olarak, “Ulpatek olarak hedeflerimizi satış rakamları üzerinden değerlendirmenin yanı sıra büyüme hedeflerini sektörümüze ve ülkemize katma değer yaratan ürünleri ve hizmetleri sunmak olarak da belirliyoruz. Yıllardır sektöre yön veren ürünler sunan firmamız, bu misyonunu 2021 yılında daha da güçlü olarak sürdürecektir” dedi.