Header Reklam
Header Reklam

UK Construction Week Birmingham Fuarı'na Türkiye'den 34 şirket Katılıyor

21 Ağustos 2022 Dergi: Eylül-2022
UK Construction Week Birmingham Fuarı'na Türkiye'den 34 şirket Katılıyor

UK Construction Week Birmingham Fuarı, 4-6 Ekim 2022 tarihleri arasında İngiltere Birmingham’da yapılacak.

Fuar; yapı teknolojileri ve malzemeleri, enerji ve HVAC sistemleri, yüzey işleme teknolojileri endüstri disiplinlerini bünyesinde buluşturuyor.

Bu yıl fuar, üç gün boyunca dünyanın her yerinden gelen katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlarken; ısıtma, soğutma, aydınlatma ve diğer tüketimleri için çok düşük miktarda enerji ihtiyacı olan ve bu ihtiyacını da tamamen yenilenebilir kaynaklarından temin eden yeni nesil “Sıfır Enerji Binalar” konusunda düzenlenen NETZERO Sıfır Enerji Binalar Forumu’nun Birleşik Krallık bölümüne de ev sahipliği yapacak: www.ukconstructionweek.com/whats-on

Birleşik Krallık’ta Türk yapımı ürünlere talebin yüksek olduğu görülüyor. Türkiye, Birleşik Krallık’ın kilit ticaret ortaklarından birisi haline geldi. İngiltere’nin 63 ülke ile imzaladığı anlaşmalar arasında 5. en büyük anlaşma niteliğindeki Türkiye ile olan Serbest Ticaret Anlaşması, ikili ticaretin gümrük vergilerine takılmadan sorunsuz ve etkin yapılmasına hizmet ediyor. İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi bir önceki yılın aynı dönemine göre 18,1 milyar sterlin değerinde gerçekleşerek %20,2 artış kaydetti. İkili ticarete ek olarak, iki ülke arasındaki ortak yatırımlar da artmaya devam ediyor. Türkiye’ye yapılan tüm yatırımların yüzde 19’u ile Birleşik Krallık, 2021 yılında Türkiye’deki yatırımcılar listesinin ilk sırasında yer aldı.

Ayvaz, BVN, ECA gibi Türkiye iklimlendirme endüstrisi kuruluşların da katıldığı UK Construction Week Birmingham Fuarı’nda, bir de Türkiye Pavyonu bulunuyor.

T.C Ticaret Bakanlığı 2022 Milli Katılım Teşvik Listesinde Birmingham fuarı için m² x 9.029 TL teşvik açıkladı. Fuar harcamalarının %50 ile %70 arasında geri ödeme alınabiliyor.

Gelecek yıl fuar; 2-4 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak.