Header Reklam

TÜYAK’tan “Yangın Yönetmeliği ve Yangın Güvenliği ile İlgili Sorular ve Cevaplar-1” Webinarı

13 Temmuz 2020 Dergi: Temmuz-2020
TÜYAK’tan “Yangın Yönetmeliği ve Yangın Güvenliği ile İlgili Sorular ve Cevaplar-1” Webinarı

TÜYAK Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı - Yangından Korunma Derneği, eğitim seminerleri gibi sürekli hale gelen etkinliklerine ek olarak yeni bir webinar serisine başladı. Webinar serisinin ilki 30 Haziran 2020 Salı günü “Yangın Yönetmeliği ve Yangın Güvenliği ile İlgili Sorular ve Cevaplar-1” konusuyla düzenlendi.

Eğitim ve bilgi paylaşımını her zaman öncelikleri arasında tutan TÜYAK Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı - Yangından Korunma Derneği, eğitim seminerleri gibi sürekli hale gelen etkinliklerine ek olarak yeni bir webinar serisine başladı. TÜYAK bu doğrultuda webinar serisinin ilkini 30 Haziran 2020 Salı günü “Yangın Yönetmeliği ve Yangın Güvenliği ile İlgili Sorular ve Cevaplar-1” konusuyla düzenledi.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç’ın üstlendiği webinara, TÜYAK Başkanı Taner Kaboğlu ve Dr. Kazım Beceren konuşmacı olarak katıldı. Webinarın açılışında konuşan Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, “Yangın veya diğer alanlarda yönetmelikler konusunda bir işlem yapılacaksa öncelikle eğitim gerekiyor. Ancak eğitim yeterli değil bunun yanında zorlayıcı hükümler de gerekli. Zorlayıcı hükümler; kanunlar, tüzükler, Bakanlar Kurulu kararları, Bakanların ve kurulların çıkardığı yönergeler, esaslar ve yönetmeliklerdir. Bugün üzerinde duracağımız konu Yangın Yönetmeliği” dedi. 
Prof. Dr. Kılıç’ın ardından Dr. Kazım Beceren, webinarı düzenleyen ekibe teşekkürlerini ileterek, özellikle Yangın Yönetmeliği ve bunun dışında merak edilen hususları birlikte konuşmak üzere toplandıklarını belirtti. 
TÜYAK Başkanı Taner Kaboğlu ise şunları söyledi: “TÜYAK olarak 1992 yılından beri en çok önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Türkiye’de yangından korunum sektörünün nabzını tutmak için çok yönlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Webinar konusunu bir süredir yönetim kurullarımızla görüşüyorduk. Pandemi birçok konunun gerçekleşmesine vesile olduğu gibi bizim de webinarları başlatmamız konusunda hızlanmamıza vesile oldu. Umarım herkesin faydalanacağı ve istediği bilgilere ulaşacağı bir webinar serisi olur.” Yangın korunumu konusunun çok geniş bir konu olduğunu sözlerine ekleyen Kaboğlu, “Biz yangın korunumu şemsiyesi altındaki her konuya değinmeye çalışıyoruz. Webinar programımızın sürekli olmasını ve çok çeşitli konulara değinmeyi amaçlıyoruz. Dolayısıyla değerli katılımcıların her türlü önerisine açığız. TÜYAK her zaman açık bir platform oldu ve herkesin görüşlerini özgürce tartışabileceği ortamlar yaratmaya çalıştı. Bunu da dijital platforma taşıdık. Bunun için katkısı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Verimli bir webinar olmasını diliyorum” dedi. 
Webinarda yangın yönetmeliğinde mimari, mekanik ve elektrik konularında katılımcılardan gelen sorular cevaplandı ve teknik bilgiler verildi. 

Yangın Yönetmeliği ve Yangın Güvenliği ile İlgili Sorular ve Cevaplar-1 webinarını izlemek için tıklayın