Header Reklam
Header Reklam

Türkiye İMSAD Sürdürülebilirlik Paylaşım Günleri’nde “İyi Uygulama Örnekleri” Paylaşıldı

12 Ekim 2016 Dergi: Ekim-2016
Türkiye İMSAD Sürdürülebilirlik Paylaşım Günleri’nde “İyi Uygulama Örnekleri” Paylaşıldı

Türkiye inşaat malzemesi sanayinin sürdürülebilirliğini ilgilendiren çevre, enerji, enerji verimliliği, iklim değişikliği politikalarının oluşturulmasına katkı vermek ve inşaat sanayisinde bu konularda gerekli işbirliklerin kurulması, farkındalığın artırılması amacıyla Türkiye İMSAD tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik Paylaşım Günleri etkinliğinin üçüncüsü, 26 Eylül 2016 tarihinde Yapı Endüstri Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye İMSAD üyelerinin iyi uygulama örneklerini sunduğu etkinliğin üçüncüsünde “İş Sağlığı ve Güvenliği, Sürdürülebilirlik ve Sosyal Sorumluluk” projeleri ele alındı. Türkiye İMSAD Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cihan Karamık’ın hoş geldiniz konuşması ile başlayan etkinliğin moderatörlüğünü S360 Kurucu Ortağı, Genel Müdürü ve Türkiye İklim Değişikliği Liderler Grubu’nun kurucuları arasında yer alan Kerem Okumuş üstlendi. Paylaşım Günleri’nde Sika Yapı Kimyasalları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Uzmanı Nazlı Çuhadaroğlu, Şişecam İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Pınar Bağlarbunarı, Işıklar Pazarlama Müdürü Dilek Karagöz Toruş birer sunum yaptı. Bu yılki konusu “İş Sağlığı ve Güvenliği” olarak belirlenen panelde konuşmacı üyeler firmaları için gerçekleştirdikleri iyi uygulama ve sürdürülebilirliğin sosyal boyutuyla ilgili proje örneklerini paylaştı. Türkiye İMSAD tarafından düzenlenen Sürdürülebilirlik Paylaşım Günleri hakkında bilgi veren Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı Cihan Karamık, Türkiye İMSAD üyelerinin sürdürülebilirliğin öneminin farkında olmasının çok güzel olduğunu, bu etkinliklere sadece inşaat malzemesi sektörünün değil başka sektörlerin de davet edilmesinin ülkemizde sürdürülebilirlik bilincinin oluşmasında ve uluslararası rekabette Türkiye İMSAD üyelerinin örnek oluşturmasında çok faydalı olacağını belirtti. Karamık, bundan önceki dönemde iki kez düzenlenen Sürdürülebilirlik Paylaşım Günleri’nin amacının sürdürülebilirliğin sosyal örneklerinin paylaşıldığı bir platform oluşturmak ve bunu genele yaymak olduğuna dikkat çekti. Bu toplantıda İş Sağlığı ve Güvenliği komitesinin de katkılarının bulunduğunu ve bundan sonra çalışmalarına güç katarak devam edeceklerini dile getirdi.   

Kerem Okumuş: “Sürdürülebilir bir dünyada inovatif olan kazanır”

2000 yılında küresel ilkeler sözleşmesiyle birlikte yenilikçi uygulamaların hayatımıza girdiğine dikkat çeken S360 Genel Müdürü Kerem Okumuş konuşmasında; “Sosyal sorumluluk projelerini iş süreçlerine entegre etmemiz çok önemli, şirketin iş prensibine kaynak yönetebilmek, ortak değer yaklaşımı üretmek bir sosyal sorumluluk projesinin sürdürülebilir olmasının en büyük etkenidir. İşe entegre etmediğiniz sosyal sorumluluk projelerinin nefesi bir yerden sonra tükenecektir. Toplumun sosyal sorunlarına dokunan, yeniliklerin olduğu projeler Kurumsal Sosyal Sorumluluk işlerinin sürdürülebilirliği için önemlidir” dedi.

Kerem Okumuş’un konuşmasının ardından “İyi Uygulama Örnekleri” hakkında paylaşımda bulunmak üzere,Sika Yapı Kimyasalları Pazarlama ve Kurumsal İletişim Uzmanı Nazlı Çuhadaroğlu ve Işıklar Pazarlama Müdürü Dilek Karagöz Toruş sosyal sorumluluk alanında yaptıkları çalışmaları paylaşırken, Şişecam İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Pınar Bağlarbunarı, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki faaliyetleri anlattı.