Header Reklam

TTMD, İki Teknik Yayını Daha Sektöre Kazandırdı

09 Mart 2017 Dergi: Nisan-2017
TTMD, İki Teknik Yayını Daha Sektöre Kazandırdı

TTMD, sektörün nitelikli bilgi kaynaklarını çoğaltabilmek için yayımladığı kitaplara yenilerini ekledi. İbrahim Utku Başyazıcı tarafından hazırlanan “Jet Fanlı Otopark Havalandırma Sistemi HAD Analizi Kılavuzu-Car Park Jet Fan Ventilation System CFD Modelling Guideline” ve Prof.Dr.Abdurrahman Kılıç’ın editörlüğünde hazırlanan “Otopark ve Tünellerde Jetfan Havalandırma ve Duman Kontrolü” kitaplarının basımı tamamlandı.

“Jet Fanlı Otopark Havalandırma Sistemi HAD Analizi Kılavuzu-Car Park Jet Fan Ventilation System CFD Modelling Guideline” kitabında, HAD (CFD) analizinin kapsamı tanımladıktan sonra yazılım ve modeller konusunda kapsamlı bilgi aktarılıyor. HAD modelinin değerlendirilmesi bölümünde; yangın analizleri ve günlük havalandırma analizleri için kabul kriterleri, jetfan hız profili doğrulaması, jetfan arıza senaryosu hassasiyet analizi tanımlanıyor.

“Otopark ve Tünellerde Jetfan Havalandırma ve Duman Kontrolü” kitabı 10 bölümden oluşuyor. Bölüm başlıkları ve yazarları sırasıyla: Otopark Havalandırması ve Duman Tahliyesi-Abdurrahman Kılıç, Otoparkların Günlük-Genel Havalandırılması-Hakan Odabaşı, Otoparklarda Jetfanlı Duman Kontrolü-Artur Altunkeser, Aksiyel Taze Hava ve Egzoz Fanları-Arkun Andıç, Jetfanlı Otopark Havalandırma Sistemlerinin Yapım, İşletim ve Bakımı-Özgür Sarıfakıoğlu, Jetfanlı Sistemlerde Montaj ve Devreye Alma-İsrafil Bayramcı, Jetfanlı Otopark Havalandırma Sistemleri Otomasyonu ve Elektrik Tesisatı-Mehmet Şahaner, Tünel Duman Tahliye Hesabı Yangın Yükü, Tünel Uzunluğu ve Eğimin Etkisi-Efe Ünal / Ramazan Karabulut, Tünel Fanları-Barış Elbüken, Jetfan Sistemi Motorlu Şaft Damperleri-Hakan Sezer.

İki yeni kitap, TTMD’nin 11 Mart 2017 tarihinde Point Otel-Taksim’de gerçekleştirdiği “TTMD 2016 Çalıştay Değerlendirmesi - HVAC Tesisatında Sistem Seçimi” konulu seminer programında sektöre takdim edilecek.Slider Altına