Header Reklam

TTMD-ASHRAE İlişkileri Hakkında Bilgilendirme

16 Şubat 2016
TTMD-ASHRAE İlişkileri Hakkında Bilgilendirme

TTMD, ASHRAE ile ilişkileriyle ilgili bir bilgilendirme yaptı. Bilgilendirmede aşağıdaki ifadeler yer aldı:

“Türk Tesisat Mühendisleri Derneği, ASHRAE Yönetim Kurulu’nun 1 Temmuz 1993 tarihinde yaptığı toplantıda, ASHRAE üye derneği olarak Bord of Directors(BOD) kararı ASHRAE Associde Society Alliance AASA Oybirliği ile kabul edilmiştir. Bu kabul ile TTMD ve TTMD üyeleri aşağıdaki hak ve ayrıcalıkları kazanmışlardır.

1. TTMD üyeleri; ASHRAE üyelerinin ödediği kayıt ücretini ödeyerek ASHRAE toplantılarına katılabilirler.

2. TTMD üyeleri; ASHRAE yayınlarını ASHRAE üyelerinin aldığı fiyattan alabilirler.

3. TTMD üyeleri; TTMD’den alacakları bir belgeyi sunarak ve üyelik başvuru formunu doldurarak referansa ihtiyaç olmadan ASHRAE’ye üye olabilirler.

4. ASHRAE teknik komitelerine üye olabilmek her üyenin kendini ispat etmesinin yanında, eğer komitenin değişik kontenjanları (Akademik, sanayici, uygulayıcı, projeci vb.) içerisinde yer varsa önce correspondent üyeliğe kabul edilir. En az 1 yıl süre ile ve correspondent üye olarak toplantılara katılıp sonra asil üye olunabilir. ASHRAE ve ASHRAE chapter üyesi olmak doğrudan komite üyeliği hakkı vermez.

5. ASHRAE-TTMD teknik yayınlarını tercüme etmek izin alınarak yapılabilir. ASHRAE bu izni TTMD’ye vermiştir. Dolayısı ile TTMD tüm ASHRAE yayınlarını tercüme etmeye, basmaya ve dağıtmaya yetkilidir.

6. ASHRAE; aylık dergisi, El kitabı yıllık ciltleri vb. yayınları TTMD’ye gönderilir. TTMD yayınları da ASHRAE’ye gönderilir.

7. TTMD; ASHRAE Uluslararası Komitesinde temsil hakkına sahiptir.(TTMD; AASA nın tam yetkili mevkidaşı olarak)

8. AASA olan TTMD, kurumsal olarak doğrudan ASHRAE Başkanını muhatap alır.

TTMD; ASHRAE ile işbirliği yapabilir. ASHRAE’nin kendi etkinliğini resmen duyurması, bilimsel destek vermesi ve ASHRAE logosunu kullanabilme imkânını isteyebilir. TTMD ASHRAE ilişkilerinin kapsamı bu ana hatları içermektedir. TTMD Associate Society Alliance (AASA) olarak devam etmektedir. TTMD’nin ASHRAE Turkish Chapter ile organik bağı yoktur.”

 


Etiketler


Slider Altına