Header Reklam

Trane ve Thermo King için Yeni Logo, Yeni Şirket

13 Mart 2020

Kırktan fazla markayı çatısı altında toplayan Ingersoll Rand Inc., 2019 yılı Nisan ayında başlayan bir süreci, bu yıl Mart ayı başında tamamladı: 160 yılı aşkın tecrübesiyle kompresör, blower, vakum pompası küresel tedarikçisi Gardner Denver ile endüstriyel segmentini birleştirdi. Artık Ingersoll Rand Inc adı ile 2 Mart 2020 tarihi itibarıyla New York borsasında işlem görmeye başlayan yeni oluşumun ardından iklimlendirme endüstrisi segmentinde de yeni bir adım atıldı. Gardner Denver ile birleşme sürecinin başında iklimlendirme iş bölümünün yakında adının değiştirileceğinin sinyali verilmişti. 2019 yılı sonlarına doğru, Ingersoll-Rand’ın iklimlendirme sektöründeki markaları Trane ve Thermo King’in Trane Technologies şirket adı altında faaliyetlerine devam edeceği açıklandı ve bu şirket de, 2020 yılı Mart ayında New York borsasında TT kodu ile işlem görmeye başladı.
Trane Technologies şirketinin yeni ekibi, bu yılın başında kamuoyuna duyurulmuştu.
Yeni işine uygun olarak, Trane Technologies, Trane’nin kırmızı ve Thermo King’in mavisinin birleşmesini temsil eden mor rengi olan yeni bir logoya ve görsel kimliğe sahip.
Trane Technologies'in başkanı ve CEO'su Michael W Lamach, “Trane Technologies bugün, ısınma, soğutma ve mobil taşıma soğutma çözümleri ile sürdürülebilirlik sorunlarına çözüm bulmak için müşterilerimizle ortaklaşa çalışan %100 yenilikçi bir iklimlendirme şirketi olarak yolculuğuna başlıyor” dedi.
135 yıllık geçmişe sahip, ilk klima patentini 1931 yılında alan Trane şirketi 2008 yılında, Ingersoll-Rand tarafından satın alınmıştı.