Header Reklam

Trane, Sıfır Karbon Salınımlı Kompakt Soğutma ve Isıtma Sistemleri Sunuyor

08 Ocak 2019
Trane, Sıfır Karbon Salınımlı Kompakt Soğutma ve Isıtma Sistemleri Sunuyor

İç mekan konfor çözüm ve hizmetlerinde global ölçekte lider bir tedarikçi ve bir Ingersoll Rand markası olan Trane®, küçük ticari binaların, endüstriyel tesislerin ve endüstriyel proseslerin verimli bir şekilde ısıtılması ve soğutulması için 400 kW’ın altında enerji tüketen soğutma grupları ve ısı pompalarından oluşan üç yeni CITY ürününü piyasaya sundu.
Kompakt CITY ürünleri, kısmi yükte 2021 Çevreci tasarım gerekliliklerinden yüzde 38 daha verimli olduğundan, bina sahiplerinin bu benzersiz sisteme yaptıkları yatırım gelecekteki değişikliklerden etkilenmiyor. Sıfıra yakın küresel ısınma potansiyeli (GWP) ve alev almayan soğutucu akışkan R-1234ze ile tasarlanan yeni üniteler, yenilenebilir enerji, jeotermal kaynaklı su ve atık su kullanarak 80°C’ye kadar ısıtma kapasitesi sunuyor. Bu ürünler, mevcut geleneksel ısıtma sistemi gerekliliklerine uygun olduğundan ve 1 GWP’den düşük, güvenli soğutma ve ısıtma çözümü sunduğundan, küçük ticari binalar, endüstriyel tesisler ve endüstriyel prosesler için ideal. Ürünler 3 farklı grupta sunuldu: 

  • Trane CITY Comfort, ofis binaları, konaklama tesisleri, bölgesel soğutma ve ısıtma uygulamaları ve veri merkezleri için tasarlanmış bir soğutucudur; gıda ve içecek üretimi gibi küçük endüstriyel proseslerde ve şarap imalathaneleri gibi küçük ölçekli tarımsal üretimde kullanılabilir.
  • Trane CITY Process, gıda ve içecek sektörü, ambarlar, soğuk depo ve buz pistleri için yüksek verimli proses soğutması sağlayan, bu portföyün proses soğutma grubu varyantıdır ve -12 dereceye kadar soğutma yapabilir. Üründe, sıfıra yakın GWP değerine sahip ve alev almayan R-1234ze kullanılmaktadır.
  • Trane CITY Booster, sudan suya ısı pompasıdır ve yüksek sıcaklıkta ısıtma, sıcak kullanım suyu temini, bölgesel ısıtma ve ısı kazanımı kademeleri gibi uygulamalar için tasarlanmıştır. 50 ila 80°C arasında sıcak su sağlar.Trane CITY Booster, 5 – 30°C derecede, atık su sistemleri veya jeotermal sistemlerden enerji tedarik eder.

Trane firmasının Avrupa, Orta Doğu ve Afrika genel müdürü ve başkan vekili olan Jose La Loggia, “Trane CITY ürünleri müşterilerin kompakt, etkili konfor ve proses soğutma ve ısıtma gibi çeşitli gereksinimlerini karşılıyor” diyor. “Trane teknolojisi, yenilenebilir enerji ve atık su kaynaklarının kullanımı ve sıfıra yakın GWP’li soğutucu akışkan ile bir araya geldiğinde, benzersiz çalışma performansı ve bina sahipleri için sürdürülebilir bir yatırım sunuyor.”

CITY ürün grubundan önce, küçük ticari binalar, endüstriyel tesisler ve endüstriyel proseslerde scroll kompresör teknolojisi kullanılıyordu. CITY ürün grubuyla artık, 1 GWP’den düşük soğutucu akışkan kullanan ve %28’lik mevsimsel verimlilik kazancı olan bir invertör ve vidalı kompresör teknolojisi kombinasyonundan yararlanılabilir.

Trane CITY, yeni nesil, düşük GWP’li soğutucu akışkanlar ve yüksek verimli çalışma performansı ile çevresel etkinin azaltılması amacıyla tasarlanmış Ingersoll Rand EcoWise ürün portföyünün bir parçasıdır. Tüm Trane çözüm portföyü hakkında daha fazla bilgi için Trane.com adresini ziyaret edin.

Ingersoll Rand İklim Taahhüdü Yerine Getiriliyor

Ingersoll Rand, 2014 yılında, faaliyetleri ve ürünleriyle bağlantılı sera gazı emisyonlarını (GHG) azaltmayı ve enerji verimliliğini artırmayı açık bir şekilde taahhüt etmişti.

Şirketin İklim Taahhüdü şunları kapsıyor:

  •         2020 yılı itibarıyla, GHG soğutucu akışkan ayak izinde yüzde 50 azalma sağlamak ve 2030 yılı itibarıyla, ürün portföyünde daha düşük GWP’li alternatifler sunmak;
  •         Uzun vadeli GHG azaltımının finansmanı için ürünle ilgili Ar-Ge çalışmalarına 500 milyon ABD doları yatırım yapmak
  •         2020 yılı itibarıyla, kendi faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı ayak izinde %35 azalma sağlamak
     

Ingersoll Rand firmasının İklim Taahhüdü, 2013’teki başlangıç seviyesine göre, global ölçekte ürünlerinde 11 milyon metrik ton CO2 emisyonunun önlenmesini sağladı ve bu değer, bir yılda 1,6 milyon evde kullanılan enerjiden kaynaklanan emisyona eşit. Firma ayrıca, 2013’teki başlangıç seviyesine kıyasla, faaliyetlerinin GHG yoğunluğunu da yüzde 23 oranında azalttı.


Etiketler


Slider Altına