Header Reklam
Header Reklam

Trane, İtalyan Soğutma Grubu Üreticisi MTA'yı Satın Aldı

08 Mayıs 2023 Dergi: Mayıs-2023
Trane, İtalyan Soğutma Grubu Üreticisi MTA'yı Satın Aldı

Trane, şirketin proses soğutma gruplarını ve genişleyen kiralama ve hizmet işini, önemli ticari HVAC pazarlarında güçlendirmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda 1982 yılında Padua’da kurulan ve İtalyan pazarının güçlü oyuncuları arasında yer alan MTA’yı satın aldı.
MTA, 2019 yılında Avrupalı yatırımcılar Checkers Capital tarafından satın alınmıştı.
Tribano ve Conselve'deki yaklaşık 500 çalışanı ve üretim tesisleri ile MTA, yılda 13.500 sistem üretim kapasitesine sahip.
MTA’nın yıllık cirosu yaklaşık 90 milyon Euro'dur ve bunun %80'i ihracattır, ihracatının %75'i Euro Bölgesi'ndedir. Ana ülkeler Almanya, Fransa, İngiltere ve ABD'dir. Resmi temsilcilik ağı ile MTA, dünya çapında 80'den fazla ülkede varlık göstermektedir. Grubun Avustralya, Fransa, Almanya, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleri'nde iştirakleri bulunmaktadır.
Trane ticari HVAC EMEA Başkanı Jose La Loggia, MTA'nın şirketin önemli pazarlardaki ilaç, yiyecek ve içecek ve otomotiv endüstrilerine verimli sürdürülebilir çözümler getirme yeteneğini güçlendireceğini söyledi.
Jose La Loggia; "Yeni meslektaşlarımızı ağırlamaktan ve müşterilerimize hizmet verebileceğimiz yeni yollar üzerinde işbirliği yapmaya başlamaktan büyük heyecan duyuyoruz. MTA'nın kalite ve inovasyon liderliği konusundaki itibarı, sürdürülebilir yüksek performanslı endüstriyel proses soğutma, iklimlendirme ve hava şartlandırma ürünleri ile müşterilerimizin faaliyetlerini daha fazla karbondan arındırmalarına yardımcı olma yeteneklerimizi daha da güçlendirecektir" dedi.
Çoğu Avrupa'da olmak üzere yaklaşık 500 yeni çalışan, Trane Technologies ekibine katılacak. MTA'nın İtalya, Tribano ve Conselve'deki üretim tesisleri ve uluslararası satış ofisleri, Trane Technologies'in varlığını daha da genişletecek.
MTA CEO'su Marco Motton, Trane'in MTA için mükemmel bir seçim olduğunu söyledi.
Motton, "Müşterilerimiz için yenilik yapmak, sürdürülebilir çözümler ve üstün hizmet sunmak gibi ortak bir amacı paylaşıyoruz. Birlikte geleceğimiz için heyecanlıyım” dedi. 
Trane Technologies'in CEO'su Dave Regnery, ticari HVAC işletmeleri için talebin özellikle güçlü olduğunu, küresel ticari HVAC siparişlerinin iki yılda yüzde 35'ten fazla arttığını söyledi.