Header Reklam
Header Reklam

Toshiba’nın Yeni VRF Serisine Japonya’da Yüksek Onur Ödülü

15 Ocak 2021 Dergi: Şubat-2021
Toshiba’nın Yeni VRF Serisine Japonya’da Yüksek Onur Ödülü

Toshiba Carrier, Japonya’da piyasaya yeni sürdüğü VRF Serisi ile Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Ödülünü almaya hak kazandı. 

Bakanlık ve Enerji Tasarrufu Merkezi (JEC) tarafından desteklenen ödül programı, şirketler ve eğitim kurumlarının yürüttüğü enerji tasarrufu çalışmalarını ödüllendirerek diğer kuruluşlara da rol model olmasını hedefliyor. Endüstrinin en yüksek yıllık performans faktörüne odaklanan programın ödül töreninin 27 Ocak 2021’de Tokyo Big Sight’ta düzenlenmesi planlanıyor. Toshiba Carrier, “21. Yüzyıla Yönelik Enerji Verimliliği ve Koruma Ekipmanları ve Sistemleri” kapsamında kazandığı ödüller dahil olmak üzere, bu alandaki 30. onur ödülünü kazanıyor.  

Yenilikçi özellikleri ile sağlam çözümler sunan VRF Serisi; temiz havalandırma ekipmanlarıyla birlikte kullanıldığında özellikle müteahhitlerin konfor, güvenilirlik ve enerji verimliliğindeki zorlukları daha başarılı bir şekilde ele almalarına olanak sağlıyor. Ayrıca, artırılmış kapasite için yeni tasarlanan ısı eşanjörleri ve pervane fanları, yüksek verimlilik elde etmede oldukça etkili bir görev üstleniyor. Geliştirdikleri defrost teknolojisi, bina sahiplerinin daha büyük kapasiteli bir modeli tercih etmelerine gerek kalmadan temiz hava için en aza indirilmiş yıllık enerji tüketimi ile ilk yatırım ve işletme maliyetlerinden tasarruf etmelerine yardımcı oluyor. 

Türkiye’de de Alarko Carrier tarafından satışa çıkarılan yeni seri, bu özellikleri ile verim oranını artırırken, aynı zamanda sistemin toplam çalışma ömrünü de uzatmış oluyor.