Header Reklam

Testo, “Tesis Verimliliği ve Enerji Maliyetlerinin Kontrolü için Neler Yapılmalı?” Webinarı Düzenledi

21 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Testo, “Tesis Verimliliği ve Enerji Maliyetlerinin Kontrolü için Neler Yapılmalı?” Webinarı Düzenledi

Ölçüm teknolojisi liderlerinden Testo, 15 Nisan 2021 tarihinde düzenlediği webinarla, “Tesis Verimliliği ve Enerji Maliyetlerinin Kontrolü İçin Neler Yapılmalı?” konu başlığında katılımcılarını bilgilendirdi. Testo Elektronik Ürün Yöneticilerinden Birgül Bilgin tarafından gerçekleştirilen webinar, katılımcılardan yoğun ilgi gördü. 

Webinarda; tesis içerisindeki havalandırma sistemlerinin etkinliği, iç hava kalitesi ve termal konfor kontrolleri, kestirimci bakım ve alınacak önlemler ile ölçüm değerlerinin raporlanması gibi konular detaylı şekilde anlatıldı:

Önleyici bakım, her endüstriyel şirkette zorlu görevlerden biridir

Üretim ve havalandırma tesislerinin düzenli denetimleri ve verimli ayarlamaları, kesinti süreleri olmadan sorunsuz üretim ve güvenli, normlara uygun süreçler sağlar - ve tüm bunlar enerji maliyetlerini mümkün olduğunca sürekli azaltırken. Testo bu ölçümlerde sizi destekliyor.

Bina verimliliği ve konforu

İşletme maliyetleri, kullanıcı sağlığı ve konforu, enerji tüketimi: Tesis yöneticileri, aynı anda birçok şeye göz kulak olmalı ve aynı zamanda sistemlerin ve süreçlerin verimliliğini iyileştirmelidir. Dijital ölçüm teknolojisi sayesinde, bu birçok farklı görev daha kolay halledilebilir. Bir binanın sorunsuz bir şekilde yönetilmesini sağlamak için havalandırma, iklimlendirme, soğutma ve ısıtma sistemlerinin tıpkı elektrik sistemleri ve şalter kabinleri gibi bakımının yapılması gerekir. Testo, teknik tesis yönetimi uygulamalarınızı gerçekleştirmek için gereken tüm ölçüm ekipmanlarını sunar. Ayrıca, bu tek sağlayıcıdan danışmanlık, ölçüye göre prob yapımı, onarımlar veya kalibrasyon gibi çeşitli hizmetler de edinebilirsiniz. Sizin için bu, günlük işlerinizin yanı sıra teknolojiyi tedarik etmede daha az harcama anlamına gelir. Dijital teknoloji, ISO 9001 uyarınca süreçlere güvenilir şekilde bağlı kalmanızı ve okumaları dijital olarak depolamanızı veya raporlar halinde göndermenizi sağlar. Uygulama alanına özel mobil uygulamalar ve optimize edilmiş ölçüm menüleri işinizi daha kolay, daha hızlı ve dolayısıyla daha ucuz hale getirir. Gerçek sensörlere Bluetooth bağlantıları, gerektiği yerde ölçümlerin güvenilir ve hassas bir şekilde gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Tüm ölçüm teknolojisi sezgisel olarak çalıştırılabildiğinden, tüm prosedürler hızlı bir şekilde öğrenilir, bu da sadece işi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda hatalara daha az eğilimli hale getirir. Ölçüm sonuçları, grafik ilerleme göstergeleri ve dijital görüntüler dahil olmak üzere kolayca belgelenebilir. Bu, akıllıca yapılandırılmış sistemleri ve tesis yönetiminde daha verimli iş akışlarını garanti eder.

Hava kalitesi ve konfor sağlama

Testo’nun nem, lüks ve ses seviyesi ölçüm cihazları, konforlu bir iç mekân iklimi yaratmanızı kolaylaştırır. testo 400 çok fonksiyonlu ölçüm cihazı ile PMV/PPD’ye göre konfor seviyesini objektif ve uyumlu bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Veri kaydediciler ayrıca küfün nedenlerini kolayca belirlemenize yardımcı olur.

Elektrik tesisatının kontrolü

Elektrik sistemleri ve anahtar dolaplarının da düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. testo 770 pens ampermetre ve testo 760 dijital multimetreye ek olarak, aşırı ısınmanın temassız görselleştirilmesi için testo 872 ve 883 termal kameraları da kullanabilirsiniz. Kullanıcıya özel uygulamalar işinizi ve dokümantasyonunuzu kolaylaştırır.

Havalandırma sistemlerini verimli şekilde ayarlama

Bir sistem ancak doğru düzenlenmiş besleme ve egzoz havası sistemleriyle minimum enerji tüketimi ile tam performansa ulaşabilir. Testo, kanallarda ve hava çıkışlarında ölçüm yapmak için size bir dizi akıllı cihaz ve prob sunar. Uygulama alanına özel uygulamalar size sadece mükemmel bir genel bakış sunmakla kalmaz, aynı zamanda dokümantasyonu da kolaylaştırır.

Isıtma sistemlerini verimli şekilde ayarlama

Baca gazı analizi için akıllı ölçüm cihazlarının yanı sıra Testo, gidiş ve dönüş sıcaklığını ve fark basıncını belirlemek için size akıllı ölçüm cihazları da sağlayabilir. Ücretsiz mobil uygulamalar ayrıca akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrole izin verir. Isıtma sistemlerinizin kusursuz ve verimli çalışması için.

Soğutma sistemlerini verimli şekilde ayarlama

Dijital manifoldlar ve testo Smart Uygulaması ile tüm basınç ve sıcaklık değerleri akıllı telefonunuzda görüntülenebilir. Kişiselleştirilmiş raporları tek bir tıklamayla oluşturabilir ve gönderebilirsiniz. Kolay yazılım güncellemeleri, ölçümlerinizi gerçekleştirirken en son teknoloji ve yasal gereklilikler konusunda her zaman güncel olmanızı sağlar. Slider Altına