Header Reklam
Header Reklam

Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Kuruldu

23 Ocak 2018 Dergi: Şubat-2018
Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Kuruldu

Sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerinin başında gelen, Tesis Yönetim Sektörünün önde gelen 15 firması, bir araya gelerek, kısa adı TRFMA olan Tesis Yönetim Derneği’ni kurdu. Sektörün tanıtımı ve sorunlarının çözümü için harekete geçen TRFMA, ilk olarak Mayıs ayında bir fuar ve konferans düzenleyecek.

Tesis (Facility) kısaca insanların yaşadığı veya çalıştığı binalar, iş merkezleri, plazalar, siteler, rezidanslar, avm’ler, fabrikalar, hastaneler, havaalanları, oteller, okullar vb. tüm mekânlardır. Tesis Yönetimi(Facility Management) ise bu tesislerin sürdürülebilmesi ve geliştirilmesi için “insan,mekân, teknoloji ve süreçleri” birleştiren, birden fazla disiplini kapsayan uzmanlık ve deneyim gerektiren yeni bir kavram, yeni bir meslek olarak tanımlanmaktadır. Son yıllarda hem dünyada, hem de ülkemizde giderek gelişen ve önem kazanan Tesis Yönetimi, sürekli büyüyen ve gelişen yapısıyla Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan sektörlerindendir.

Sektörün ülkemizde tanıtılmasını ve geliştirilmesini sağlamak, sektörde yöneticilik yapan, yönetim hizmeti veren kişi ve kuruluşlara yardımcı olmak amacıyla sektörün önde gelen 15 tesis yönetim firması bir araya gelerek 21.12.2017 tarihinde Tesis Yönetim Derneği’ni (TRFMA) kurdu.

TRFMA’nın en önemli hedefleri; kentsel dönüşüm projelerinin, karma kullanımlı tesislerin, özel maksatlı tesislerin vb. yeni ve mevcut tüm basit ve karmaşık tesislerin yönetim süreci ile ilgili sorunlara çözümler üretilmesini, yönetimin ve yönetim hizmetlerinin geliştirilmesini sağlamaktır.

Bu amaçla, TRFMA ilk faaliyet olarak tesis yönetim sektöründe yer alan firmaları, tedarikçileri ve diğer paydaşları buluşturacak, Demos Fuarcılık ile birlikte İstanbul Kongre Merkezinde 10-12 Mayıs 2018 tarihlerinde “FM İSTANBUL Tesis Yönetim Fuarı” ve 9-11 Mayıs 2018 Tarihlerinde “TRFMA Türkiye Tesis Yönetim Konferansı” düzenleyecek.

Bilgi İçin:

Levent Alatlı / Geçici Yönetim Kurulu Başkanı (444 21 24- Dah.4010 / alatli@kozayonetim.com.tr)

Gökçenur Çelebioğlu / Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (0212-441 09 00 / gokcenur@tsp.com.tr)

Hüseyin Çoban / Geçici Yönetim Kurulu Başkan Yrd. (0212-354 74 00 / huseyin.coban@tr.issworld.com)