Header Reklam

Termodinamik Dergisi 2 yaşında

05 Ağustos 1994 Dergi: Ağustos-1994

Eylül 1992 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayan dergimiz TERMODİNAMİK, ısıtma, soğutma, havalandırma, klima, doğalgaz sektöründe tek aylık dergi olma özelliğini koruyor. İki yıl boyunca yayınladığı bilimsel teknik makaleler, dosya konuları, firma tanıtımları, söyleşiler ve sektör haberleri ile değerli okuyucularının takdirini kazanan dergimiz, ikinci yadının sevincini okurlarıyla paylaşıyor. Dergimizin kurucu sahibi Dr. Mühendis Sedat Özkol hocamızın ilk sayımızda vurguladığı Mühendislik Yemini, yayın ilkemizin çerçevesini oluşturuyor.

Bugüne kadar bu ilkelerin dışına çıkmayan dergimiz, sektörel yayıncılıkta bağımsız, onurlu ve seviyeli yayıncılık yapmanın olanaklı olduğunun kanıtıdır. Bu yayın mantığı içerisinde doğru haber, tarafsız yayıncılık, özgün araştırma ve bilimsel makalelere yer vermek, güncel gelişmeleri takip etmek özel bir önem taşıyor. TERMODİNAMİK Dergisi yayın ilkelerinden taviz vermeden, seviyeli, bilimsel, teknik yayıncılığındaki başarısını, sektör firmalarımızın desteğine ve okuyucularımızın ilgisine borçludur.

Yayın kadromuz, üçüncü yayın yılımıza girerken sizlerden aldığı destekle sektöre hizmet açısından önemli yer taşıyan TERMODİNAMİK Sektör Kataloğu'nu hazırlamanın heyecanını da taşıyor.

Gelecek yıllarda hızlanarak gelişeceğine inandığımız genel anlamda tesisat sektörümüzün tek aylık dergisi olan TERMODİNAMİK, bundan sonra da yayıncı olmanın sorumluluklarını yerine getirecektir. TERMODİNAMİK Dergisi, yayın yaşamında kendisine destek veren yüzlerce firmaya, değerli mühendislerimize, üniversitelerimize, meslek örgütlerine ve onların değerli yöneticilerine sonsuz teşekkürler eder.