Header Reklam

Termo Teknik’ten Yeni Üretim Hattı Yatırımı

20 Ağustos 2020 Dergi: Eylül-2020
Termo Teknik’ten Yeni Üretim Hattı Yatırımı

Türkiye’nin ve Avrupa’nın önde gelen ısı sistemleri tedarikçilerinden Termo Teknik, COVID-19 pandemisinin dünyayı ve Türkiye’yi olumsuz yönde etkilediği ortamda yeni üretim hattı yatırımına başladı.

Çorlu’da, dünyanın en büyük panel radyatör fabrikasına sahip olan Termo Teknik, yeni üretim hattı yatırımına başladı. 2021 yılı başında tamamlanması beklenen ve robot teknolojisinin de kullanılacağı yeni üretim hattı ile Termo Teknik’in yıllık 4.5 milyon adet olan radyatör üretim kapasitesi 5.1 milyona çıkacak. 

Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü Emin Kasan, yeni üretim hattı ile sadece kapasite artırımı sağlanmayacağını, aynı zamanda üretime esneklik kazandırılacağını söyledi. Termo Teknik’in standart radyatörlerinin yanı sıra yeni tipte, farklı bağlantı olanakları tanıyacak radyatörlerinin de bu hatta, ileri teknoloji ve yüksek otomasyonla üretileceğini belirten Kasan şunları söyledi:

Kapasite, verimlilik ve kalite artacak
“Termo Teknik, uluslararası ısıtma devi SRG’nin 1999’dan beri Türkiye’deki iştirakidir. Türkiye’de Avrupa Birliği standartlarını aşan kalitede üretim ve 50’den fazla ülkeye yüksek miktarda radyatör ihracatı yapıyoruz. 2020 yılında Çorlu’daki fabrikamızda üretim verimliliğine odaklandık. Yaptığımız yeni hat yatırımı ile hem kapasiteyi, hem verimliliği, hem de kaliteyi artıracağız. 

Ülkemize güveniyoruz
Dünyayı etkisi altına alan, ticaret hacimlerini düşüren COVID-19 pandemisi döneminde yatırıma devam ederek, markamıza ve ülkemize olan güvenimizi bir kez daha gösteriyoruz. Termo Teknik gibi köklü, finansal açıdan güçlü kuruluşlara ekonomik daralma dönemlerinde düşen görevler var. Biz de, sağlık ve iş güvenliği açısından her türlü önlemi alarak, üretime istihdama ve yatırıma devam ediyoruz ve bu şekilde görevlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz.” 

Termo Teknik’in panel radyatörün yanı sıra İngiltere’de 110 yıllık tecrübe ve 6 Sigma ile üretilen LOGIC Premix Yoğuşmalı Kombi ile İngiltere iş dünyasının en prestijli ödülü “The Queen’s Award” sahibi duvar tipi yoğuşmalı kazan EVOMAX’ı ve yer tipi yoğuşmalı kazan IMAX’i Türk tüketicisine sunduğunu hatırlatan Kasan, “Ürünlerimizin satış, montaj ve tamirini gerçekleştiren iş ortaklarımız ile de en üst düzeyde iletişimi sürdürüyoruz ve bayilerimize desteğe devam ediyoruz” dedi. 

Uzun vadeli hedef
Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü Emin Kasan
, Termo Teknik’in üstün teknoloji ile yeni ürünler geliştirmeye, üretmeye, yatırıma ve ihraç etmeye, ısıtma sitemleri pazarında dünyanın önde gelen markalarının seçkin ürünlerini Türkiye’ye sunmaya, iş ortaklarının her zaman yanında olmaya ve son kullanıcılara etkili hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Kasan, uzun vadeli hedeflerini ise, “Türk tüketicisini, Avrupa ve Amerika dahil dünyanın dört bir yanında kullanılan Termo Teknik panel radyatörlerin uluslararası standartlara sahip kalitesine alıştırmak” olarak özetledi.