Header Reklam

Termo Teknik 7. Üretim Hattını Devreye Aldı

28 Mayıs 2021 Dergi: Haziran-2021
Termo Teknik 7. Üretim Hattını Devreye Aldı

Müşterilerine en iyiyi sunma perspektifi ile yatırımlarına aralıksız devam eden Termo Teknik, son olarak Çorlu’da bulunan panel radyatör fabrikasında 7. üretim hattını devreye aldı. Şirket, üretim sürecinde giderek artan bir şekilde dijital teknolojilerden ve robotlardan faydalanıyor.

Termo Teknik Türkiye Ticari Genel Müdürü M. Emin Kasan, 2021 yılı Ocak ayında devreye aldıkları 7. hat ile üretim kabiliyetini artırdıklarını, yıllık 4.5 milyon adet panel radyatör üretim kapasitesi ile iç piyasanın ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, Çin’den Şili’ye, Avustralya’dan Kanada’ya kadar çok geniş bir coğrafyaya radyatör ihraç ettiklerini belirtti.

Panel radyatörün yanı sıra yüksek verimli premix yoğuşmalı kombi ve kazan serisini de Türk tüketicisine sunan Termo Teknik, bu özellikleri ile Türkiye ile Avrupa’nın en büyük ısı sistemleri tedarikçileri arasında bulunuyor.

termo-teknik-emin-kasanTermo Teknik’in müşterilerine en iyiyi sunma perspektifi ile yatırımlarına aralıksız devam ettiğini, üretim kapasitesini artırdığını ve üretim teknolojisini yenilediğini vurgulayan Kasan, 2021 yılının Ocak ayında 7. üretim hattının tamamlanıp devreye alındığını belirterek şunları söyledi: “Yatırımlara kesintisiz devam etme vizyonumuzun bir parçası olarak dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde fabrikamızda yeni bir üretim hattı inşası devam etmiş ve 2021 yılında hattın inşası sonlandırılarak hat devreye alınmıştır. Yeni hattımız, diğer hatlarımız gibi 80 metre uzunluktadır ve iki yüksek tonaj pres, farklı kaynak işlemleri yapan 11 makine, çeşitli kesme ve döndürme üniteleri ile iki test tank ünitesinden oluşmaktadır. Ayrıca 2 yüksek kapasite boya hattı ve 2 otomatik paketleme hattımız bulunmaktadır. Ayrıca fabrikamızda çok sayıda indirme-bindirme robotları, forkliftler ve benzeri ekipmanlar mevcuttur. Yılda toplam 4.5 milyon radyatör üretim kapasitesi olan fabrikamızda yatırımlara kesintisiz devam ediyor, daha ileri seviyede İSG (iş Sağlığı Güvenliği) sağlamak ve üretim sürecinde hatayı en aza indirmek amacıyla da son dönemde dijital teknolojiler ile robot teknolojisine yaptığımız yatırımları artırıyoruz.”

Silüet serisi radyatörler, kombi kazan grubu, EVOMAX2 duvar tipi yoğuşmalı kazanlar, Türk tüketicisine Termo Teknik tarafından sunulan ve servis desteği sağlanan ürünler arasında yer alıyor.