Header Reklam

TEGA, Linde’nin Avusturya Soğutucu İşini Satın Aldı

20 Nisan 2021
TEGA, Linde’nin Avusturya Soğutucu İşini Satın Aldı

TEGA, bu satın alma ile Avusturyalı müşterilerle daha yakın bir işbirliği kurmayı hedefliyor. 

Alman soğutucu akışkan tedarikçisi TEGA (Technische Gase und Gasetechnik) GmbH, 1 Nisan’da Linde’nin Avusturya soğutucu işini devraldığını duyurdu.

Merkezi Almanya’nın Würzburg kentinde bulunan TEGA, Avrupa’da yaygın olarak kullanılan tüm soğutucu akışkan türlerini kapsayan çok çeşitli bir ürün portföyüne sahip. 20 yıldan fazla bir süredir doğal soğutucu akışkan tedarik ediyor.

Linde, genel merkezi Guildford, Surrey’de bulunan İngiliz çok uluslu bir kimya şirketi. Endüstriyel gazlar ve mühendislik şirketi Linde, kimyasallar ve rafine teknolojileri, yiyecek ve içecek, elektronik, sağlık hizmetleri, imalat ve birincil metaller dahil olmak üzere çeşitli sektörlerdeki müşterilere hizmet veriyor.

İrlanda merkezli DCC Dublin tarafından 2018 yılında satın alınan TEGA, Linde’nin eski bir yan kuruluşu. O zamandan beri, Linde Avusturya’nın soğutucu akışkan tedarikçisi konumunda. TEGA yaptığı açıklamada, “Doğrudan Avusturya’daki soğutucu akışkan alıcısı müşterilerine hizmet vermenin sorunsuz geçişi için kritik stok ve tedarik kapasiteleri zaten mevcut” dedi. TEGA’nın yerel yan kuruluşu TEGA Austria GmbH’ın, Enns’te bir satış ofisi ve yerel deposu bulunuyor.

TEGA’nın hamlesi, Avusturyalı müşterilerle daha da yakın bir işbirliği kurmayı amaçlıyor. TEGA, “Ayrıca, düzenleyici ortamdan haberler gibi soğutucu akışkan pazarını etkileyen kritik gelişmeler hakkında TEGA’dan Avusturyalı müşterilere düzenli güncel bilgiler de aktarılacak” dedi.