Header Reklam

Tecumseh Yeni CEO ve Ticari Yönetim Liderleri Atamalarıyla Liderlik Ekibini Güçlendiriyor

11 Aralık 2021
Tecumseh Yeni CEO ve Ticari Yönetim Liderleri Atamalarıyla Liderlik Ekibini Güçlendiriyor

Tecumseh Products Company LLC, yeni CEO ve ticari yönetim pozisyonlarındaki atamalarıyla küresel operasyonları ve müşteri hizmetlerini daha da iyileştirecek.

Ticari soğutma çözümlerinde dünya lideri olan Tecumseh Products Company, dün (10 Aralık 2021) Jay Pittas’ın CEO olarak atandığını ve kanıtlanmış iki endüstri liderinin de yeni ticari yönetim rolleri üstlendiğini duyurdu. Yeni atanan yönetim ekibinde Amerika Kıtası Başkanı Doug Murdock ve EMEA/Asya Başkanı Ricardo Maciel yer alıyor. Ernani Nunes, Global Satış ve Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyor.

Son dönemde Pittas, Nisan 2020’den bu yana Tecumseh’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı ve bu nedenle şimdiden Tecumseh’in liderlik ekibinin ayrılmaz bir parçası oldu. Pittas daha önce, binek ve ticari araçlar için yüksek mühendislik ürünü otomotiv parçalarının lider tedarikçisi olan Remy International’ın Başkanı ve CEO’su olarak görev yaptı. Bu görevden önce, otomotiv ve elektronik uygulamalar için kaplanmış metal tedarik eden Wolverine Özel Malzemeler bölümünün Başkanı olarak çalıştı. Ayrıca Honeywell, UOP ve ARI Technologies ile önemli uluslararası ve yönetim pozisyonlarında bulundu.

Pittas, ticari büyümeyi, operasyonel mükemmelliği ve iyileştirilmiş müşteri hizmetlerini daha da hızlandırmak için ticari yönetim pozisyonlarına üç kanıtlanmış endüstri lideri atadı.

Tecumseh’e beş yılı aşkın bir süredir Başkan ve CEO olarak hizmet veren Doug Murdock, Amerika Kıtası Başkanlığı’nın yeni rolünü üstlenecek. SECOP’un eski CEO’su Ricardo Maciel, EMEA/Asya Başkanlığını devralıyor. Embraco’nun eski bir yöneticisi olan Ernani Nunes, Global Satış ve Mühendislikten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Pittas, “Hepimiz bu en zorlu zamanlarda çalışırken, Tecumseh Liderlik Ekibimizi daha da güçlendirmek ve buna karşılık müşterilerimize sunduğumuz hizmeti güçlendirmek için mümkün olan her adımı atıyor. Duyurduğumuz atamalar bu taahhüdü ifade ediyor. Doug, Ricardo ve Ernani’nin bu kilit liderlik pozisyonlarını üstlenmesinden ve Tecumseh’de devam eden dönüşümümüzde ilerlememize yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.


Etiketler


Slider Altına