Header Reklam

Systemair, Kanadalı Konut Havalandırma Sistemleri Üreticisi Greentek'i Satın Aldı

24 Ağustos 2018 Dergi: Eylül-2018
Systemair, Kanadalı Konut Havalandırma Sistemleri Üreticisi Greentek'i Satın Aldı

Systemair AB, Imperial Manufacturing Group Inc'in bir bölümü olan Kanadalı Greentek firmasını satın aldı. Greentek, ABD ve Kanada pazarı için ısı geri kazanımlı konut havalandırma cihazları alanında önde gelen üreticilerinden biridir.

Greentek, Systemair'in New Brunswick-Bouctouche'daki üretim tesisine yaklaşık 50 kilometre mesafede, Moncton'da yer almaktadır. Şirket, yaklaşık 70 milyon SEK cirosu ile konut uygulamaları için ısı geri kazanımlı klima santralleri geliştiriyor, üretiyor ve pazarlıyor. Alım-satım işlemlerinin 4 Eylül 2018'de tamamlanması planlanıyor.

Systemair'in Başkanı ve CEO'su Roland Kasper konuya ilişkin şunları söyledi: "Şirketinin mevcut piyasa varlığı ve ürün yelpazesi ile büyük fırsatlar yaratabileceğini düşünüyoruz. Bu satın alma bize Kuzey Amerika'da daha güçlü bir pazar pozisyonu ve Kanada'daki faaliyetlerimizi koordine etme olanağı sağlayacak. Satın alma, satış, dağıtım ve üretimde önemli bir sinerji yaratacak. Üretimin hemen Bouctouche'daki tesisimize taşınmasını bekliyoruz.”