Header Reklam

Systemair HSK Pazarlama Profesyonelleriyle Buluştu

13 Nisan 2021 Dergi: Mayıs-2021
Systemair HSK Pazarlama Profesyonelleriyle Buluştu

Rise Of Brands etkinliğinde pazarlama profesyonelleriyle buluşan Systemair HSK, pandemi döneminde öne çıkan çalışmalarını ve Taze Hava Akımı kampanyasını anlattı.

Systemair HSK, Pazarlama Türkiye tarafından düzenlenen ve pazarlama dünyasının önemli isimlerini bir araya getiren “Rise Of Brands” etkinliğinde yer aldı. Pandemi döneminde çözüm ve hizmetlerinin yanı sıra doğru iletişimle tüketicilere seslenen markaların bulunduğu etkinlikte, Systemair HSK Genel Müdürü Ayça Eroğlu bu süreçte değişen işleyişlerini ve hayata geçirdikleri çalışmaları paylaştı.

Özellikle son bir yıldır pandeminin etkisiyle gündeme yerleşen iç hava kalitesinin önemi hakkında bilgiler veren Systemair HSK Genel Müdürü Ayça Eroğlu, “İklimlendirme sistemlerini binaların gizli kahramanları olarak adlandırıyoruz, çünkü binalarda bu sistemler görülmüyor ama kesinlikle hissediliyor. İç hava kalitesi, özellikle pandemiyle birlikte toplum sağlığı ve bireylerin konforu açısından daha fazla konuşulmaya başlandı. İnsanların çoğu, vakitlerinin büyük bir kısmını kapalı ortamlarda geçiriyor ve aslında havalandırma sistemleri hayatın her alanında mevcut. Bu sistemler; ameliyat odaları, hastaneler, metrolar, kapalı spor salonları, plazalar, AVM’ler, otoparklar ve toplu konutlar gibi pek çok yerde, yani hayatımızın her alanında bizimle” dedi.

“Salgın döneminde sorumluluklarımız arttı”

İklimlendirme sektörünün her alanda öncü markası olarak özellikle pandemi döneminde sorumluluklarının daha da arttığını belirten Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Daha önce ağırlıklı olarak konfor alanlarının iklimlendirmesini sağlarken, pandemi döneminde çoğunlukla hastaneler, ilaç sanayisi ve aşı fabrikalarının havalandırmasını sağlamak üzere çalıştık. Bu dönemde üretimimize ara vermeden devam ettik. Fiziki ortamda çalışan arkadaşlarımız için ciddi önlemler aldık. Hem mavi hem de beyaz yaka arkadaşlarımız özverili bir şekilde çalıştılar ve böylece pandemi döneminde kapasitesini artıran müşterilerimize hizmet vermeyi sürdürdük. Sağlıklı üretim konusundaki hassasiyetimiz TSE tarafından verilen Güvenli Üretim Belgesi’ni almamızla tescillendi.”

Taze hava bir lüks değil, ihtiyaç

Pandemi döneminde Systemair HSK’nın kamuoyunu bilinçlendirmek amacıyla yürüttüğü çalışmaları da paylaşan Ayça Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Kuruluşumuzdan bu yana taze havanın bir lüks değil ihtiyaç olduğu mesajı üzerine odaklanıyoruz. Binaların gizli kahramanları olmadan insanların topluca yaşadığı veya ziyaret ettiği kapalı alanlarda sürekli taze havanın olması mümkün değil. Bu nedenle, bu sistemlerin tasarımından uygulanmasına kadar her noktada titizlikle çalışılması gerekiyor. Systemair HSK olarak, pandemi döneminde birey ve kurumlar nezdinde taze hava konusunda bilinçlendirme sağlamayı hedefledik ve Taze Hava Akımı Kampanyası’nı başlattık. Kampanyamız kapsamında; hastanelerden alışveriş merkezlerine, okullardan otellere, fabrikalardan ofislere kadar pek çok farklı alanda sektör profesyonellerine ulaşarak toplum sağlığı için taze havanın önemini ve doğru havalandırma yöntemlerini anlatmaya başladık. Bireylere ise evleri, ofisleri, çocuklarının okulları, gittikleri alışveriş merkezleri, oteller ve hastaneler gibi günlük hayatta içerisinde bulundukları tüm bu mekânlardaki iç ortam hava sağlığını nasıl sorgulayabilecekleri konusunda bilgi vermeyi sürdürüyoruz.”Slider Altına