Header Reklam

Systemair, Eurovent’in Hijyenik Klima Santralleri için Geliştirdiği Sertifikayı Alan İlk Büyük Üretici Oldu

10 Aralık 2020
Systemair, Eurovent’in Hijyenik Klima Santralleri için Geliştirdiği Sertifikayı Alan İlk Büyük Üretici Oldu

Systemair, artık VDI6022-1'in yanı sıra tüm Geniox klima santrallerinde yepyeni bir özellik olarak "Hijyenik Klima Santralleri" (HAHU) için Eurovent Sertifikalı Performans seçeneği sunuyor. İsveçli çok uluslu havalandırma şirketi, bu seçeneği sunan dünya çapındaki ilk büyük üreticidir.
Eurovent HAHU Sertifikasyonu, dünya çapında en köklü AHU (klima santrali) sertifikasyonu olarak kabul edilen Eurovent Sertifika Programına yeni katılan bir versiyondur. HAHU sertifikası, birden fazla hijyenik standardın gereklerini tek bir yerde birleştirdiği için anlaşılması kolay, etkinliği fazladır. Bu, genel havalandırma ve daha fazla insan sağlığını koruyan koşullar için VDI 6022-1'de tanımlanan gereksinimleri, DIN 1946-4 kodlarını, standartlarını ve Birleşik Krallık'ta yaygın olarak kullanılan HTM 03-01'i içerir. Bu gereksinimleri karşılayan tek bir standarda sahip olmak, piyasadaki karışıklığın azaltılmasına yardımcı olur ve farklı ulusal normların mevcut eklenti çalışmasına son verir.
Systemair AHU Ürün Bölge Direktörü Evgeny Gorelkov, “Eurovent'in hijyenik birimlere yaklaşımı, danışmanlar, planlamacılar ve montajcılar için ortak bir referans çerçevesi oluşturduğu için genel olarak takdir edilmektedir. Bu, dünya çapında çok sayıda farklı kılavuzla başa çıkma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu zorlu sertifika, yeni bir endüstri standardını belirler. Bu zorlu gereksinimleri karşılama taahhüdümüz, Geniox ürünlerinin #HygienicByDesign (Tasarımı ile Hijyenik) olmasını sağlama misyonumuzla uyumludur. İşyerlerimizde, okullarımızda, otellerimizde, üniversitelerimizde ve benzerlerinde iyileştirilmiş bir hijyen standardı elde etmek istiyorsak, standart klima santrali için çıtayı yükseltmemiz gerektiğine inanıyoruz. Geniox serimizle, daha yüksek iç hava kalitesini sadece sağlık sektörü ile sınırlı tutmuyor, tüm alanlara taşıyoruz"
Akredite bir üçüncü taraf olarak Eurovent Certita Certification (ECC) tarafından yıllık olarak bağımsız denetimler gerçekleştiriliyor. Bu, ECC denetçilerinin her Geniox fabrikasını denetlediği anlamına gelir, bu da fabrika ve ürünlerin sertifikasyon programı gerekliliklerine uygun olarak istenen kalite düzeyini karşılamasını sağlar. ECC ayrıca sertifikalı üreticilerin seçim yazılımlarını yıllık olarak denetlemektedir, bu durumda SystemairCAD, yapılandırılan birimlerin HAHU sertifikasyonunda tanımlanan gereksinimleri gerçekten karşılamasını sağlamaktadır.
Eurovent HAHU sertifikasının yenilikçi, 1-3 yıldız derecesi de önemli bir özelliktir, çünkü çeşitli sektörlerdeki farklı hijyenik gereksinimleri derecelendirilmiş bir şekilde karşılanmaktadır, yani yıldız derecesi ne kadar yüksekse, AHU'nun daha hijyenik gereksinimleri karşılayabildiği anlaşılmaktadır.
Hijyenik çözümler ve Eurovent HAHU'nun diğer sertifikalarla karşılaştırması hakkında daha fazla bilgi edinmek için: www.systemair.com/HygienicByDesign Slider Altına