Header Reklam
Header Reklam

Systemair AB Depremzedelere Özel Bir Haftada Bin Isıtıcı Üretti

08 Mart 2023 Dergi: Mart-2023
Systemair AB Depremzedelere Özel Bir Haftada Bin Isıtıcı Üretti Ülkemizde yaşanan deprem felaketlerinin ardından Türkiye’de de faaliyet gösteren birçok global şirket yardım seferberliği başlattı. Bu şirketlerin başında gelen İsveçli iklimlendirme firması Systemair AB, ısıtma ürünleri alanındaki iştiraki olan Frico AB ile önemli bir yardıma imza attı. Şirket, Better Shelter tarafından üretilen ve deprem bölgesine gönderilen mini evlerdeki ısınma sorununa bir hafta gibi kısa sürede ürettiği taşınabilir, sağlam ve kompakt fanlı ısıtıcı Tiger ile çözüm sundu. Systemair AB, ilk teslimat adedi olan bin ısıtıcıyı bölgeye ulaştırırken 800 adet ısıtıcının da yakın zamanda bölgeye ulaştırılacağı bilgisini paylaştı. 
Türkiye’de meydana gelen yıkıcı depremlerde milyonlarca kişinin evini kaybetmesi üzerine harekete geçen Systemair AB, Better Shelter’ın deprem bölgesine gönderdiği, alet kullanmadan birkaç saat içinde monte edilebilen ve sert hava koşullarına karşı koruma sağlayan küçük evlerin ısınma sorunu çözebilmek adına hızlıca aksiyon aldı. Şirket, Skinnskatteberg'deki üretim merkezinde bir hafta kadar kısa bir sürede bin adet Tiger fanlı ısıtıcıyı üreterek bölgeye ulaştırdı. Çalışmalarına ara vermeden devam eden Systemair AB, çok yakın zamanda 800 adet daha fanlı ısıtıcıyı bölgeye göndermeye hazırlanıyor. 
Systemair AB’nin ısıtma ürünleri alanındaki iştiraki olan Frico’nun Genel Müdürü Peter Caban konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çok sayıda portatif fanlı ısıtıcıyı kısa sürede teslim edip edemeyeceğimiz sorulduğunda hemen kapasitemize baktık ve Skinnskatteberg'deki üretimimizi hızlandırmaya başladık. Yardımcı olabilmek bizi çok mutlu etti, bir hafta içinde ilk teslimat için çalışmaya başladık” dedi.
Depremden etkilenenlerin acil ihtiyaçlarına katkıda bulunabildikleri için mutlu ve gururlu olduklarını belirten Systemair AB Genel Müdürü Sofia Rask ise “Biz sektörde büyük bir oyuncuyuz ancak bu gibi durumlarda karar verme yollarının kısa olması önemli” değerlendirmesinde bulundu.
Systemair AB’nin fanlı ısıtıcıları ile ısınacak Better Shelter’in mini evleri, IKEA Vakfı'nın destek sağladığı alanda kurulacak.