Header Reklam

STK'larda Dijitalleşme Semineri Yapıldı

24 Ocak 2020
STK'larda Dijitalleşme Semineri Yapıldı

TTMD İstanbul Temsilciliği’nin düzenlediği STK’larda Dijitalleşme konulu eğitim semineri 18 Ocak 2020 tarihinde Tekfen Tower Binasında yapıldı. Sarven Çilingiroğlu’nun oturum başkanlığını yürüttüğü seminere TTMD Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Gökhan Ünlü konuşmacı olarak katıldı. 
Sunumuna, sanal varlıkların sahiplenilmesi ve yönetilmesi için TTMD tarafından sürdürülen çalışmaları anlatarak başlayan Gökhan Ünlü; derneğin sahip olduğu alan adları ve web sayfalarının yönetimi, üye bilgilerini saklanması, Kişisel Verilerin Korunması Kanununun getirdiği sorumluklar hakkında detaylı bilgiler aktardı. TTMD Üyelerine yönelik Portal uygulamasını hayata geçirdiklerini belirten Ünlü, bu sayede üye bilgisi güncelleme, e-posta iletimi, doküman arşivleme, aidat tahsilatı gibi konularda TTMD’nin kaydettiği ilerlemeleri anlattı.
Sektöre birçok yayın kazandıran TTMD’nin artık kitap satışı için yeni bir web sayfası oluşturduğunu ilan eden Gökhan Ünlü, ttmdkitap.com sayesinde TTMD Yayınlarına erişimin daha kolay hale geleceğine dikkat çekti. 
Aranın ardından geçilen ikinci bölümde Ünlü, TTMD Portal üzerinden uygulamalı örnekler sunarak Portalın işlevlerini dinleyicilere detaylı şekilde açıkladı. Katılımcılardan gelen soruların yanıtlandığı son bölümün ardından seminer, TTMD İstanbul Temsilcisi Gülmetan Savaş’ın, oturum başkanı ve konuşmacıya teşekkürüyle tamamlandı.