Header Reklam
Header Reklam

Steven Young, Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Oldu

05 Ocak 2015 Dergi: Ocak-2015
Steven Young, Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Oldu
Türkiye, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Bosch Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi’nin merkezi haline geldi. İstanbul’da bulunan Bosch Türkiye merkez ofisinden yönetilecek olan bölgede, Türkiye’nin yanı sıra, aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Afganistan, Bahreyn, Irak, Ürdün, Kuveyt, Lübnan, Umman, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan ve Yemen’in de olduğu 16 ülke bulunuyor. Temmuz 2011’den bu yana Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü ve Bosch Türkiye Temsilcisi olarak görev yapan Steven Young ise, aynı tarih itibarıyla Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı olarak atandı.

Bosch Türkiye, Ortadoğu’nun üssü oldu

Türkiye’nin bölge merkezi olmasında, Türkiye’nin bölgedeki öncü rolünün yanı sıra, Bosch Grubu’nun Türkiye’deki 100 yılı aşkın tecrübesi, son yıllarda daha da güçlendirdiği bölgesel yapısı ve yakaladığı başarı etkili oldu. Konuyla ilgili bilgi veren Steven Young “Bosch Türkiye’nin iş kolları ve faaliyet alanlarındaki başarısının yanı sıra; rekabetçi gücü ve interaktif yapısıyla bölgede olduğu kadar Bosch dünyasında da önemli bir yetkinlik merkezi haline gelmesi, Bosch Global’in gündemde olmasa da böyle bir karar almasında etkili oldu. Yönetim, Bosch Türkiye’nin başarısı ve yakaladığı sinerjiyi halen bakir bir bölge olarak kabul edilen Ortadoğu’ya yayma kapasitesine vâkıf olduğu inancını taşıyor. Nitekim Türkiye, Bosch dünyasında Ortadoğu’yu çok iyi anlayacak, ihtiyaçlara hızla yanıt verebilecek yapısıyla bölgeyi ileriye taşıyacak, liderliğe en elverişli aday. Biz de bu yönde üzerimize düşen görevi memnuniyetle yerine getireceğiz” dedi. Bosch, en önemli yetkinlik merkezlerinden biri olan Türkiye’de; 8200 çalışanı, 1,53 milyar cirosu, 1.10 milyar ihracatı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Bosch, Türkiye’ye ilk fabrikasını açtığı 42 yıldan bu yana 2 milyar Euro’nun üzerinde yatırım yaptı. Bu yatırımlar sonucu Bosch, Türkiye ihracatında yüzde 1’lik paya sahip bulunuyor.

Steven Young 1995 yılından bu yana Türkiye’de

Eğitimini Avusturalya’da tamamlayan Steven Young, Avusturalya ve Almanya’da görev yaptıktan sonra, 1995 yılında Mannesman Rexroth Türkiye Genel Müdürü olarak Türkiye’ye geldi. 2001 yılında Mannesman Rexroth ve Bosch birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş. Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini devam ettiren Young, Temmuz 2011’de Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü ve Bosch Türkiye Temsilcisi olarak atandı. Young, Türkiye’nin bölge merkezi olmasıyla birlikte, görevine Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı olarak devam edecek.

Etiketler