Header Reklam

Stefan Thie, EPEE’nin Teknik Danışmanı Oldu

21 Ağustos 2017 Dergi: Ağustos-2017
Stefan Thie, EPEE’nin Teknik Danışmanı Oldu

Avrupa’daki soğutma, klima ve ısı pompası endüstrisini temsil eden Avrupa Enerji ve Çevre Ortaklığı (EPEE), Stefan Thie’yi derneğin Teknik Danışmanı olarak görevlendirdi. Stefan Thie’nin başlıca görevi, tüm HVACR konularında sekreteryaya teknik destek sağlamak olacak. Ayrıca, teknik perspektifi ile birliğin uzun vadedeki vizyonuna katkıda bulunacak ve gerektiğinde ilgili etkinliklerde EPEE’yi temsil edecek. Çoğunlukla Ecodesign direktifi üzerinde çalışacak, aynı zamanda enerji verimliliği, F-gazlar ve birlik için kritik olan diğer teknik konular da çalışma konuları arasında yer alacak. EPEE Genel Müdürü Andrea Voigt, “Geçen yıllarda EPEE oldukça büyük bir açılım gösterdi. Bugün yaklaşık 50 üyemiz var ve geniş bir yelpazede, özellikle enerji verimliliği konusunda çok yoğun bir gündeme sahibiz. Bu nedenle, enerjinin öncelikli olduğu bu hızlı değişen dünyada, politik istihbaratı derinlemesine teknik uzmanlık ile birleştirmek, ekibimizi bu yönde genişletmek, her zamankinden daha önemli bir gereklilik haline gelmiştir. Derneğimize büyük katma değer sağlayacak olan Stefan’ı memnuniyetle karşılıyoruz. Stefan Thie, geniş teknik bilgisini HVACR sektöründe 20 yılı aşkın tecrübesi ile birleştiriyor ve üyelerimizi çok iyi tanıyor” dedi.
Stefan Thie ise konuyla ilgili şunları söyledi: “HVACR sektörüne ilgili olduğum kadar tutkulu olmak, EPEE ile çalışma olanağı bulmak, benim için büyük bir fırsattır. EPEE ekibi ve ailesiyle çalışarak, gerektiğinde teknik dünya ile AB politika bağlamı arasında köprü oluşturmaya yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum.”
EPEE’ye katılmadan önce Stefan Thie, Fujitsu General (Euro) GmbH Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Sorumlulukları arasında satış, teknik ve çevre konuları, ürün yönetimi ve sertifikasyon yer alıyordu. Bu pozisyonun bir parçası olarak, EPEE’de aktifti ve 2010-2014 yılları arasında Piyasa Gözetim Çalışma Grubu Başkanıydı. Bundan önce SEW (Systemtechnik Waermeflußbegrenzung) Tasarım Bölümü Başkanı ve Kaelte - und Klimatechnik Risch’de proje mühendisi olarak çalıştı. 


Etiketler


Slider Altına