Header Reklam
Header Reklam

SOSİAD 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

19 Ocak 2024 Dergi: Şubat-2024
SOSİAD 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

SOSİAD (Soğutma Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı 17 Ocak 2024 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. Genel Kurul’un Divan Kurulu’nda; M. Metin Terzibaşıoğulları başkanlığında, Turgay Karakuş ve Vahe Dağdevirenel görev aldı. SOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Can, yaptığı açılış konuşmasının ardından, 2022-2023 Dönemi Faaliyet Raporu’nu sundu. SOSİAD’ın tüm faaliyetleri ve projelerini özetleyen sunumun ardından Komisyonların faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verildi. UMTAG (Ulusal ve Uluslararası Mevzuat Takip ve Geliştirme Komisyonu) adına, Komisyon Başkan Yardımcısı Barış Uçaner, AREA (Air conditioning and Refrigeration European Association) ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürütülen çalışmalar, Cool Up programı çerçevesinde gerçekleşen etkinlikler hakkında bilgi aktardı.

Basın-Yayın, Tanıtım, Sosyal Faaliyetler ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu faaliyetleri, Komisyon üyesi ve Dernek Başkanı Hayati Can tarafından sunuldu. Can sunumunda; geleneksel hale gelen SOSİAD yemeği, ISK-SODEX fuarı bünyesinde gerçekleştirdikleri Liselerarası Yarışma, Dünya Soğutma Günü etkinliği, düzenlenen web seminerler, İklim Değişikliği Komisyonu tarafından düzenlenen anket sonuçlarının açıklandığı lansman toplantısı, Chillventa Fuarı’na katılım hakkında bilgiler verdi, İklim Değişikliği Komisyonu faaliyetlerinden de kısaca bahsetti.

Eğitim Komisyonu faaliyetleri, Komisyon Başkanı Türkay Yıldırım tarafından sunuldu. Yıldırım sunumunda 24 Mayıs 2022 tarihinde Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açtıkları laboratuvar, Alarko-Carrier çalışanlarına verilen hidrokarbon eğitimi, İSMEK eğitimlerine verilen destek, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan, 18 meslek lisesini kapsayan protol başta olmak üzere diğer eğitim çalışmaları hakkında kapsamlı bilgiler verdi. 

Komisyon sunumlarının ardından mevcut Yönetim ve Denetim Kurulları, oybirliği ile ibra edildi. Teklif edilen Tüzük Değişiklikleri maddeleri de yine oybirliği ile onaylandı. ISKAV Etik Komisyonu Başkanı Turgay Karakuş tarafından gerçekleştirilen kısa sunumun ardından yapılan Genel Kurul oylaması neticesinde; Yönetim, Denetleme, Onur ve Danışma Kurullarında yer alacak kişiler belirlendi. Dilek ve temennilerin ardından SOSİAD 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, nezih bir kokteyl ile son buldu.

Yönetim Kurulu
Hayati Can
Eyüp Çil
Türkay Yıldırım
Barış Uçaner
Ayfer Altun Uzunyol
Deniz Yılmaz
Hakan Çakar

Denetleme Kurulu
Yüksel Turgut
Vahe Dağdevirenel
Taner Şenkardeş

Onur Kurulu
Cemal Yılmaz
Alişan Ercan
K. Jirayir Dağdevirenel

Danışma Kurulu
Ali Turhan
Yüksel Turgut
Vahe Dağdevirenel
Erim Ekşioğlu
Hayati Can
M. Metin Terzibaşıoğulları
Turgay Karakuş
Alişan Ercan