Seyad, Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi’nde Konferans Düzenledi

05 Temmuz 2006 Dergi: Temmuz-2006
Sektörel Yayıncılar Derneği SEYAD, 9 Haziran 2006 Cuma günü, Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi’nde ‘Sektörel Yayıncılık’ konulu bir konferans düzenledi.

Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen konferansa, konuşmacı olarak, SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen, SEYAD Kurucu Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi İsmail Ceyhan ve SEYAD Üyesi Yıldırım Söylemez katıldı.

Konferansta ilk konuşmacı olan Yıldırım Söylemez, sektörel yayıncılığa nasıl başladığını ve yayıncılık deneyimlerini aktardı. Konferansta ‘Sektörel Yayıncılık Nedir? başlıklı ikinci konuşmayı yapan Doğa Sektörel Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve SEYAD Kurucu Başkanı İsmail Ceyhan, sektörel yayıncılığın tanımı, endüstriye yönelik işlevi, pazarın gelişmesine etkisi, sektörel yayın türleri ve sektörel yayınlarda yer alan yazı türleri hakkında bilgi verdi. Sunumunda B2B ve B2C dergiler arasındaki farklara değinen İsmail Ceyhan, ülkemizde son onbeş yıldır belirginleşen ‘sektörel yayıncılık’ın pazarlama iletişimi açısından önemini vurguladı ve sektörel yayıncılığın karıştırıldığı yayın türlerine dikkat çekerek, sektörel yayıncılığın mesleğe katılacak genç iletişimciler sayesinde gerçekleşeceğine inandığı parlak geleceğine olan güvenini aktardı.

Konferansta son konuşmayı SEYAD Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şen gerçekleştirdi. İsmail Şen, ‘kağıdın gücü’ başlıklı konuşmasında, elektronik ve görsel yayıncılığın yanında etkisi azalmayan, bilhassa son dönemde etkisi ve gücü tekrar bilimsel olarak kanıtlanan basılı yayıncılığın ülkemizdeki tarihi üzerinde durdu. İsmail Şen’in konferansa getirdiği arap harfleri ile basılmış Nutuk, Namık Kemal’in Vatan yahut Silistre kitabı ve Servet-i Fünun dergileri öğrencilerin ilgisini çekti.

Etiketler