Header Reklam

Sektörde Yeni Bir Firma: LUFTSİS A.Ş.

05 Aralık 2017 Dergi: Aralık-2017
Sektörde Yeni Bir Firma: LUFTSİS A.Ş.

LUFTSİS A.Ş. 2017 yılında kuruldu ve LUFT markası ile Türkiye Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 25 bin m2 kapalı alan fabrikasında HVAC sektöründe üretim yapıyor. Ar-Ge, Üretim, Satış, İmalat, Teknik Hizmetler ve PR departmanları yapılandırılan LUFTSİS A.Ş.’nin merkez ofisi Şerifali Ümraniye’de, Avrupa Yakası ofisi ise Maslak42 projesi içerisinde yer alıyor. Firmanın kurucusu Uğur Darcan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi: “Türkiye genelinde bayi / partner yapımız ile proje bazlı ürün ve hizmet veriyoruz. Yurtdışı bayilik ve yetkili distribütörlük çalışmalarımız devam ediyor. LUFTSİS A.Ş. üretim teknolojilerinde fark yaratarak, Endüstri 4.0 platformu dahilinde, inovatif çözümler ve yeni teknolojiler sunan, hedefi Türkiye’de A ve AB segmentindeki projeler ve ağırlıklı ihracat hedefleri olan bir markadır. LUFTSİS A.Ş.’nin fiyatlandırma ve satış vizyonunda da ürünlerini yüksek teknolojili üretim yöntemleri ile destekleyerek satılabilir minimum fiyat seviyesinde sunmak vardır. Kalite standart belgeleri hazır olan LUFTSİS A.Ş., sektörel standart belgelendirmeler için de gerekli hazırlıkları tamamlamıştır. Bu kapsamda başta EUROVENT, TUV HIJYEN belge müracaatları yapılmış olup bunlar 2018 yılı içinde tamamlanacaktır. LUFTSİS A.Ş. imalat ve üretimde yüksek kalite standartlarını hedeflemektedir. Bu bazda mevcut zengin üretim teknolojilerine ve ekipmanlarına ek olarak Türkiye HVAC imalat sektöründe tesisindeki mevcut üretim makine parkına ilave ilk olarak Panel Büküm Merkezi ve 5 KW HD LASER kesim merkezi siparişi vererek 2018 yılında devreye almayı programlamıştır.”

LUFTSİS A.Ş.’nin üretimi hakkında da bilgi veren Darcan, “Üretimlerimiz; konfor, hijyen ve endüstriyel modüler klima santralleri, kompakt klima santralleri, egzoz fanları, ısıtıcı apareyler, ısı geri kazanım cihazları, mutfak davlumbaz aspiratörleri, fan coiller, endüstriyel kondensing ünitelerdir” dedi.

LUFTSİS A.Ş.’nin, yeni teknoloji gelişimine yüksek ar-ge desteği ile vizyonel olarak hazır olduğunu ve sektöre sunacağı önemli farklılıklar olacağını belirten Darcan, bu farklılıkları şöyle sıraladı: “

- LuftBOND Yüzey Kaplama Sistemi: Bu uygulamada fabrikasyon metal işleme tezgâhlarından çıkan tüm metalik yüzeyler içten ve dıştan, dünyada kullanılan en üst metal kaplama yöntemi olan ve ağırlıklı otomotiv, beyaz eşya üretiminde kullanılan 7 aşamalı kataforez kaplama yapılmakta ve sonrasında tesisimiz içerisindeki elektrostatik toz boyama hattında boyanmaktadır. Bu uygulama Türkiye HVAC sektöründe ilk olup Avrupalı rakiplerimizce de güncel olarak araştırma halindedir. Bu uygulama ile ürünlerimize standart olarak 7 yıl korozyon garantisi verilmektedir.

- Alternatif İzolasyonlar: Luft standart kapak izolasyonu 60 mm kalınlığında kaya yünü izolasyondur. Klima cihaz kapak-gövde ısıl ve ısı köprüleme izolasyon değerleri alternatif yeni teknolojiler ile iyileştirilmiştir. Bunlar VIP ( Vacuum Insulatıon Panel) ve mikro seramik kürecikli izolasyon boyalarıdır.

- Microchannel Fin Teknolojisi: Isı değiştiricilerde Microchannel fin teknolojisine geçilerek ısı transfer verimlerinin yüzde 8-12 arasında artırılması temin edilmiştir.

- LuftIOT: Yüksek standartlı ürünlerimizin IOT bazlı standart GSM servis sağlayıcıları kullanılarak web üzerinden worldwide takip ve kontrol sistemidir.

- Luft klima santrallerinde standart sürekli form kaideye ek olarak yükseklik ayarlı ayaklar kullanılmıştır. Terazili olmayan kaidelerde santral hücre bağlantılarını hava sızdırmaz olarak 3 eksenli yapmak kolay hale getirilmiştir.

- LuftWARE: Web tabanlı ürün secim ve dizayn programımızdır.

LUFTSİS A.Ş. yeni teknolojileri HVAC sektörüne taşırken bunlara ait marka, tescil, faydalı model ve patentlerini de alarak ürün ve hizmetlerini koruma altına almaktadır. LUFT marka mevcut ihracat ağırlıklı projelerimizin üretimleri devam etmekte olup ürünlerin ilk sergilemesi 2018 SODEX fuarı kapsamındaki standımızda yapılacaktır.”Slider Altına