Header Reklam

Schneider Electric'ten Yeni Ürün

05 Nisan 2004 Dergi: Nisan-2004
Schneider Electric'ten Yeni Ürün

Otomasyon sektörünün en önemli fonksiyonlarından biri olan ve ihtiyaçlara göre farklı şekillerde ortaya çıkan algılama, Telemecanique tarafından sunulan komple bir ürün serisiyle sade bir hale geliyor. Schneider Electric bünyesinde bulunan Telemecanique, otomasyon sektörünün önemli fonksiyonlarından biri olan, algılama cihazları konusunda yeni ürünü olan Osiconcepti piyasaya sundu.  Osiconcept’in tanıtım toplantısı, 4 Mart 2004 tarihinde Ritz Carlton Otel’de düzenlendi. Toplantıda,  Schneider Electric Genel Müdürü Turhan Turhangil, Pazarlama Direktörü Joel Lelostec ve Dağıtım Kanalı Ticaret Müdürü Özkan Güner  katıldılar.

Toplantıda bir konuşma yapan Schneider Electric Genel Müdürü Turhan Turhangil şunları söyledi: ‘Tüm proseslerde bir nesne, kişi veya makine parçasının varlığından her an haberdar olunması son derece önemlidir. Her durum için, uygulamaya uyumlu bir algılama türü seçilmelidir. Bu nedenle, mevcut tüm algılama metotları, sahip oldukları avantajlar ve dezavantajlarla birlikte, kullanım amaçlarına özgü imal edilmiştir. Telemecanique, kullanıcıların görevlerini kolaylaştırırken meydana gelebilecek her türlü olaya yanıt verilmesi amacıyla mevcut tüm detektör türlerini sağlamaya ve dezavantajlarını ortadan kaldırarak daha çekici hale getirmeye karar vermiştir. Telemecanique’nin Osiconcept adını verdiği bu yenilik, seçimi, depolamayı, montajı, kurulumu ve bakımı kolaylaştırmayı ve tek bir tedarikçiyle tüm sorunların çözülmesini amaçlıyor. Bu ana hedefin yanısıra, çok sayıda çözümün en az sayıda ürün referansıyla hızla bulunabilmesi ve kolay uyarlanabilmesi, konseptin diğer hedefleri arasında yer alıyor’ Pazarlama Direktörü Joel Lelostec ise: ‘Yenilik Yoluyla Sunulan Sadelik ifadesinin İngilizce’si olan Offering Simplicity through Innovation (OSI) ifadesinden yola çıkarak geliştirilen Osiconcept sayesinde üreticiler daha az karmaşık ve daha akıllı makinelere sahip olarak performansı artıracaklar.

Bu yenilik sayesinde ayrıca, distribütörler basitleştirilmiş seçim ve artan satış potansiyeli sunan daha etkili bir ürün serisiyle müşterilerinin uzmanlığını geliştirebilecek ve kullanıcılar daha basit ve benzersiz esneklikte ürünler kullanarak bakım sürelerini azaltarak performansı artırabilecekler.  Tüm Telemecanique Global Algılama ürünleri, çok yüksek performanslı ve kolay ayarlanan bir sistem olan AS-i kablo bağlantı sistemine bağlanabiliyor ve bu sayede Transparent Factory otomasyon platformu ile uyumlu hale gelebiliyorlar’ dedi.Slider Altına