Header

Sanyo Japonya’nın Elta Ziyareti

05 Ağustos 2007 Dergi: Ağustos-2007
Deniz Aşırı Ülkeler Satış ve Pazarlama Genel Merkezi Asbaşkanı ve Genel Müdürü Takashi Hirao, Ortadoğu ve Afrika Global Satış Genel Müdürü Takeyuki Kamei, Ortadoğu Bölgesi Satış Genel Müdürü Terry Okui, Kontol ve Pazarlama Bölümü Genel Müdürü Akemi Yamamoto 3 Temmuz’da Elta’yı ziyaret etti. Heyet, Orhan Holding Danışmanlarından Ural Belgin, Elta Genel Müdürü Ahmet Öztürk, Proje Satışlar Müdürü Vedat Öztürk, Lojistik Sorumlusu Cem Mengüç ve Pazarlama Sorumlusu Nil Tokyürek’in de aralarında bulunduğu ekip tarafından ağırlandı. Birlikte yenen öğle yemeğinin ardından Sanyo’nun İstanbul’daki projelerinden olan; Dorapark evleri, Stargate Residence, Burberry mağazası ziyaret edildi. Yapılan toplantıda, gelişen inşaat sektörüne paralel olarak split klima sistemlerinin ve VRF klima sistemler pazarının çok ciddi bir oranda büyüdüğü vurgulanırken, önümüzdeki günlerde de yapılması gereken stratejik hamleler üzerinde duruldu. Sanyo’nun bu kısa ziyaretinde her iki taraf da pazar paylarını ortak beklentiler doğrultusunda büyütmeyi amaçladığını belirtti.

Elta Kurumsal Kimlik Tasarımını Yeniledi

2001 senesinden bu yana Japon "Sanyo" markasının klima ve ekipmanlarının Türkiye Genel Distribütörü ve Çin'in önde gelen markalarından "Galanz"ın da Türkiye Genel Distribütör’ü olan Elta Klima genişleyen ürün gamının son tüketiciler tarafından doğru algılanabilmesi amacı ile yoluna "Elta" olarak devam etme kararı aldı. Bu amaçla kurumsal kimlik çalışmalarının tamamı yenilendi. Bayilerden gelen teşhir mağazası taleplerini karşılayabilmek amacı ile standartlar oluşturuldu ve Elta Kurumsal Kimlik Tasarım Dosyasına dáhil edildi

Elta, ISO 9001: 2000 Belgesi Aldı

Klima ve küçük ev aletleri satışını gerçekleştiren Elta, ISO 9001: 2000 belgesi aldı. Denetimler, 17 Nisan’da İzmir Bölge Müdürlüğü’nde, 18 Nisan’da Bursa Genel Müdürlüğü’nde, 20 Nisan’da da Ankara ve İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Denetlemeler sırasında tüm departmanlarının desteği ile bir seneyi aşkın çalışmalarını sürdüren Elta, Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı.

Etiketler