Header Reklam

Rönesans, Dünyanın En Büyük Müteahhitlik Şirketi Sıralamasında 23’üncülüğe Yükseldi 

21 Ağustos 2020

Rönesans İnşaat, Engineering News Record’un (ENR) “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhitleri” 2020 listesinde 2019’a göre 10 basamak birden yükselerek 23. sırada yer aldı. Rönesans, Avrupa’nın en büyük 9’uncu müteahhitlik şirketi olarak da sıralamada yerini korudu.

Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Rönesans, yurtdışında gerçekleştirdiği projelerle, bu yıl da kendi sektörünün küresel liginde hızlı yükselişini sürdürdü. Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’ın (Engineering News Record) müteahhitlik firmalarının ülkeleri dışındaki faaliyetlerinden elde ettikleri yıllık gelirleri esas alarak yayımladığı “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde Rönesans İnşaat, 2020’de bir önceki yıla göre on basamak birden yükselerek 23’üncü sırada yer aldı. Rönesans İnşaat Avrupa’nın da en büyük 9’uncu müteahhitlik şirketi olurken, Türk şirketleri arasındaki liderliğini de korudu. 

Gelirlerinin yüzde 70’ini yurtdışındaki projelerden elde ederken, yurtdışında büyümeye ve ülkeye döviz girdisi sağlamaya devam eden Rönesans İnşaat’ın 2019 yıl sonu konsolide cirosu 5,4 milyar USD olarak gerçekleşti.